Zapraszamy Was na festiwal chopinowski do Małej Filharmonii w Puszczykowie. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji - m.in. taniec współczesny do muzyki Chopina.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Chopiniada rozpocznie się w najbliższą sobotę. Na początek na fortepianie zagra Paweł Kowalski, któremu towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Aleksandra Grefa. W programie przewidziano koncert f-moll Fryderyka Chopina i polonez Józefa Elsnera, jednego z nauczycieli samego Chopina.

Inauguracyjny koncert rozpocznie się w Małej Filharmonii w Puszczykowie przy ul. Cienistej 6 w sobotę 13 czerwca o godz. 19. Bilety kosztują 80 złotych.


Aleksander Graf i Paweł KowalskiDrugi dzień Chopiniady zapowiada się równie atrakcyjnie. - To będzie opowieść o inspiracjach Chopina, w trakcie koncertu przedstawimy kompozytorów, których lubił i cenił Fryderyk i którzy stanowili inspirację dla jego twórczości. To będzie bardzo różnorodny i bardzo rozśpiewany koncert - zachwalają organizatorzy festiwalu.

Wystąpią: Ilona Krzywicka (sopran), Agnieszka Świerczyńskia (sporan), Marcin Hutek (baryton), Mikołaj Adamczak (tenor) i Mirosław Gałęski (fortepian). Cena biletu - 50 złotych.

Koncert "Wolne inspiracje Chopina" rozpocznie się 14 czerwca o godz. 19.Trzeci dzień festiwalu Chopiniada upłynie pod znaiem tańca. "Roztańczyć Chopina" to próba wprowadzenia powiewu nowoczesności. Mazurki, walce, preludia i etiudy - wszystko można zatańczyć w sposób współczesny. Grupa taneczna Plastique Anime, Poznańska Formacja Hip-Hop "Yatey" oraz ich gości Ewa Rubinowska na fortepianie i Tadeusz Sudziak - live elektornik spróbują udowodnić, że zatańczyć można nawet Chopina.

Start w poniedziałek 15 czerwca o godz. 18. Bilety kosztują 50 zł.

Popisy taneczne to jednak nie wszystko, co zaplanowli organizatorzy na ten dzień. O godz. 20. na spacer z Chopinem zabierze pianistka Joanna Marcinkowska, która zagra m.in. Nokturn Des-dur op.27 nr 2 i Mazurki op.24.


Joanna Marcinkowska

Bilety na koncert Joanny Marcinkowskiej kosztują 40 zł.Kolejny dzień Chopiniady opanują zespoły muzyków. Najpierw wystąpi sekstet wokalny Infinito Cantare, a potem Poznańskie Trio Fortepianowe.


Poznańskie Trio Fortepianowe

Piąty koncert festiwalu Chopiniada rozpocznie się o godz. 19.Dzieciństwo Chopina to motyw przewodni piątego dnia festiwalu. Utwory Chopina z lat młodzieńczych wykonają dzieci ze Szkoły Muzycznej. Ciekawie zapowiada się występ Marty Majchrzyckiej, która zagra trzy ludowe utwory na skrzypcach.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.30 w środę w Małej Filharmonii. Impreza jest biletowana - wstęp kosztuje 30 zł.Chopin bez fortepianu? A dlaczego nie? Utowory Chopna zostaną wykonane w aranżacji na instrumenty dęte blaszane przez zespół Poznań Brass.


Poznań Brass

Wstęp kosztuje 50 zł, koncert rozpocznie się o godz. 20 po zakończeniu części "Dzieciństwo Chopina".18 czerwca wystąpi Adonis Gonzales - kubański twórca inspirowany mazurkami Chopina wystąpi w Małej Filharmonii od godz. 19.


Adonis Gonzales

Cena biletu wynosi 60 złotych.W przedostadni dzień festiwalu Chopiniada wystąpi Jacek Kortus i Maciej Pabich.


Jacek Kortus


Maciej Pabich

Koncert rozpocznie się 19 czerwca o godz. 19. Cena biletu to 60 złotych.Festiwal Chopiniada zakońćzy koncert finałowy, w którym wystąpi chór Słowiki pod dyrekcją Stefana Stuligrosza.

Początek koncertu 20 czerwca o godz. 19. Cena biletu wynosi 90 zł.zobacz zapowiedź wideo festiwalu Chopiniada

Mocny początek festiwalu Chopiniada w Puszczykowie

Paweł Kowalski, jeden z najciekawszych polskich pianistów i orkiestra pod dyrekcja Aleksandra Grefa rozpoczęli najnowszy polski festiwal chopinowski - Chopiniada.Chopiniada, czyli przytulanie Chopina

Fryderyk Chopin był genialnym kompozytorem, ale i człowiekiem z krwi i kości. I takim chcemy go pokazać - mówią pomysłodawcy festiwalu Chopiniada, który rozpoczął się w sobotni wieczór w Puszczykowie.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

@ Anna. ten festiwal się odbył - i to w czerwcu,, jak został zapowiedziany :) warto spoglądać na daty :)