W grudniu Ryszard Grobelny spotkał się z dyrektorami gimnazjów W grudniu Ryszard Grobelny spotkał się z dyrektorami gimnazjów

W grudniu Ryszard Grobelny spotkał się z dyrektorami gimnazjów (© Marta Narbuntowicz)

Prezydent Poznania spotkał się z rodzicami poznańskich gimnazjalistów. Podczas spotkania zaprezentował listę placówek z największymi problemami.

Prezydent przypomniał też, że wolę likwidacji pięciu z nich (nr: 8, 10, 25, 32 i 62) radni wyrazili już na zeszłotygodniowej sesji. Po raz kolejny podkreślił także, że w niektórych dzielnicach nie potrzeba aż tylu gimnazjów.

- Za dużo szkół jest w chwili obecnej na Grunwaldzie, Winogradach i Nowym Mieście - wyliczał Ryszard Grobelny. Niektóre z nich można połączyć lub zlikwidować. - Warto zaznaczyć, że są to dzielnice, w których mieszkańców nie przybywa.

Zobacz także: Ryszard Grobelny: Lepsze gimnazja są tańsze [WIDEO]

Prezydent wspomniał również o szkołach na Ratajach. - Z gimnazjów numer 23, 24 i 27, powinny zostać dwa. - Zakładam, że 600 uczniów w szkole to liczba optymalna - twierdzi prezydent.

Temu stwierdzeniu ostro sprzeciwili się rodzice. - Twierdzi pan, że obwody są za duże. Na jakiej podstawie? - pytała Joanna Augustyniak z Rady Rodziców Gimnazjum nr 24. - W tych trzech szkołach jest teraz 1226 uczniów! Czy w każdej klasie powinno być ponad 30 osób? Taka nauka jest nieefektywna - dodaje.

Prezydent zapewnił, że należałoby przede wszystkim popracować nad obwodami placówek. - Potrzebujemy dobrych szkół obwodowych, które nie będą między sobą rywalizować. Z kolei szkoły specjalistyczne, sportowe czy integracyjne powinny zostać z tych obwodów wyłączone - stwierdził.

Rodzice uczniów z gimnazjów przewidzianych do likwidacji, powinni się, zdaniem prezydenta, uspokoić. - Państwa dzieci do końca nauki pozostaną w tym samym miejscu, w którym je zaczynały. Likwidacja placówki nie musi oznaczać przeniesienia do innego budynku - zapewniał i dodał, że debatę nad strukturą poznańskich szkół chciałby zakończyć do końca 2012 roku.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Chcemy dobrych nauczycieli (gość) (Herman)

Jakie są efekty pracy tych nauczycieli widać po egzaminach. Tragedia stracić taką pewną, ciepłą posadkę. Kiedy wreszcie zlikwidują kartę nauczyciela ?

g-wald (gość)

Oj dawno szanowny Pan nie czytał statystyk. Nie widział tez ile od czasu jego wyprowadzki z tej dzielnicy przybyło budynków mieszkalnych, samochodów i KORKÓW !!!

Kasia (gość)

Niech prezydent poszuka oszczędności na stadionie poznańskim, gdzie murawa jest wielokrotnie zmieniana.To są niepotrzebne, a olbrzymie koszty.

egon (gość)

Jezeli trzeba likwidowac szkoly bo jest za malo uczniow i mieszkancow to nalezalo by polikwidowac etaty w UM na PL kolegiackim bo nie potrzeba tylu nieudolnych urzedasow .

Herman (gość)

Najłatwiej polikwidować szkoły, szkoda tylko, że nikt wtedy nie pomyśli np. o nauczycielach czy pracownikach szkoły, którzy pracę stracą.