- Nie bujam w obłokach. Mam świadomość, że za chwilę spadną na mnie problemy dotyczące likwidacji szkół, wymiany trawy na stadionie miejskim czy kilka innych problemów - mówił Dariusz Jaworski na czwartkowej konferencji prasowej. Nowo powołany zastępca prezydenta Grobelnego obejmie resorty, za które odpowiadał wcześniej Sławomir Hinc: oświatę, kulturę i sport.

Dariusz Jaworski wiceprezydentem Poznania

Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny, przedstawił oficjalnie swojego nowego zastępcę. - Mój wybór wynika z oceny dotychczasowej pracy pana Dariusza Jaworskiego na stan dyrektora Wydawnictwa Miejskiego Posnania - uzasadnił Grobelny. - Ważna była także jego postawa, umiejętność pracy z ludźmi i poglądy - bliskie moim. Jestem przekonany, że to najlepszy kandydat na to stanowisko - dodał.

Jaworski na wstępie zapowiedział, że nie będzie krytykował swojego poprzednika. Z szacunkiem odniósł się do pracy Sławomira Hinca i śp. Macieja Frankiewicza.

Sławomir Hinc rezygnuje z funkcji wiceprezydenta Poznania- W swojej pracy kieruję się dwiema zasadami: to, co robię powinno być uczciwe i skuteczne - oświadczył nowo powołany zastępca prezydenta Grobelnego.

Były dyrektor Wydawnictwa Miejskiego obejmie wszystkie obszary, którymi wcześniej zarządzał Sławomir Hinc. - Oświata, kultura, sport: widzę to w symbolu trójkąta równobocznego. Na szczycie - edukacja. a w podstawie: kultura i kultura fizyczna. Ta struktura wzajemnie się uzupełnia i napędza - tak geometrycznie przedstawił swoją wizję nowo wybrany wiceprezydent.

Jeśli chodzi o konkretne działania, Jaworski stwierdził, że będzie mógł o nich mówić dopiero po oficjalnym rozpoczęciu urzędowania, czyli z dniem 1 lutego br.

Były dyrektor "Posnanii" nie zdradził, kto przejmie po nim kierownictwo w Wydawnictwie Miejskim, ale chciałby, żeby był on wyłoniony na drodze konkursu.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!