Samochody PRL-u. Pięcioro młodych ludzi z Poznania i Koszalina zamierza na początku czerwca wyruszyć na wyprawę do Azji. Globtroterzy w podróż, która trwać ma 10 miesięcy, chcą wybrać się 21-letnią nyską. Teraz zbierają pieniądze na realizację projektu "Nysą dookoła Azji".

Zbiórka przeprowadzana jest na platformie PolakPotrafi.pl, służącej do pozyskiwania finansowania społecznościowego na realizację ciekawych projektów. - Zbieramy pieniądze na końcową adaptację nyski - mówi Monika Maniecka. - Ludzie za drobne kwoty wybierają sobie fanty, które deklarujemy przywieźć im z podróży. Projekt wyruszy, jeśli uda nam się zebrać całą kwotę. W przeciwnym wypadku wpłacone pieniądze powrócą do właścicieli - zapewnia uczestniczka wyprawy.

Zobacz też: Samochody PRL-u: ZSD Nysa

Projekt "Nysą dookoła Azji" wesprzeć można nawet 5 zł. Za tę kwotę można spodziewać się podziękowań na stronie internetowej. Wpłacone 10 zł gwarantuje prócz podziękowań także otrzymanie zdjęcia z wyprawy w dużej rozdzielczości w formacie jpg. Za 15 zł podróżnicy obiecują zdjęcie z wyprawy z autografami. Im wyższa kwota wsparcia, tym ciekawsze fanty. Są wśród nich między innymi egzotyczne znaczki, muszle, kamienie, a nawet filmy, muzyka, monety, przyprawy itp.

Podróżnicy z pomocą internautów, chcieliby zgromadzić 5 tys. zł. Na razie na ich koncie w momencie pisania tego tekstu widniało 1166 zł, a do zakończenia projektu pozostało tylko kilkanaście dni. Zgodnie z regulaminem platformy, jeśli globtroterzy nie zgromadzą całej kwoty, to zgromadzonych środków nie otrzymają. Wrócą one do osób, które je wpłaciły.


Zobacz też: Samochody PRL-u - Pamiętacie Tarpana z Poznania? [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]


W podróż po Azji starą nyską prócz Moniki Manieckiej wybierają się również Sławomir Pela i Sebastian Gleich oraz Ola i Maciek. W drodze do Pakistanu podróżnicy chcieliby zatrzymać się we wsi Her Her, leżącej na terenie Republiki Górskiego Karabachu, i przekazać dary miejscowej szkole.

We wspomnianym już Pakistanie zaplanowali wspinaczkę na dziewiczy wierzchołek Północno-Zachodni Malubitinga (ok. 7300 m n.p.m.) oraz górę Laila I (6985 m n.p.m.). Po zdobyciu szczytów chętnie odpoczęliby w Indiach. W planach mają też zwiedzanie Chin oraz pokonanie 10 tys. kilometrów, dzielących Władywostok i Moskwą. Drogę przez Sybierię śladami reportażysty Jacka Hugo-Badera chcą pokonać zimą.

Zobacz też: Samochody PRL-u: FSC Żuk z Lublina [ZDJĘCIA ]

Globtroterzy z Poznania i Koszalina zapewniają, że w takcie wyprawy dookoła Azji będą pilnie rozglądać się za nyskami, które przecież były przez pewien czas jednym z polskich hitów eksportowych. - Zamierzamy odnaleźć i udokumentować obecność sprawnej nyski w dalekiej Azji - zapewniają organizatorzy wyprawy.

Skomentuj:

Samochody PRL-u Nysą dookoła Azji [ZDJĘCIA]




Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!