Kraina Olimpia - Scena Robocza Kraina Olimpia - Scena Robocza

(© Scena Robocza)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Scena Robocza zaprasza na "Sierpień w krainie Olimpia", czyli cykl spotkań dla dzieci i ich rodziców w sierpniowe niedziele przed kinem Olimpia (Grunwaldzka 22). Wstęp wolny.

Sierpień w krainie Olimpia - [PROGRAM]▼13 sierpnia▼

11:00 - 15:00 warsztaty twórcze „MAGICZNA MASKARADA” z malarką Gosia Bartosik
Świat, w którym magia przeplata się z rzeczywistością, tam Kraina Olimpia, ja i wy. Tematem przewodnim kolejnej niedzieli, będą MASKI, dzięki którym odwiedzimy niecodzienne światy. Będziemy tworzyć, malować, wycinać monstrualne głowy, by ze skweru pod Sceną Roboczą stworzyć nasz maleńki, rytualny bal.

*bezpłatny warsztat dla dzieci od 5 roku życia

15:00 spektakl dla dzieci „BAJKA O PIĘKNYM ŁABĘDZIU"
Teatr Wierzbak Plus - Artur Szych

Jest to bajka, która porusza problemy wyobcowania, bycia innym w grupie, budowania relacji z otaczajacym światem. Każdy „odmienny” – może mieć problemy z odnalezieniem się w środowisku, które działa według od zawsze ustalonych zasad. Każdy może stanąć przed koniecznością zmiany miejsca życia, opuszczeniem domu rodzinnego. Każdy bywa samotny. Każdy zachowuje w pamięci słowa jakie kierują do niego najbliżsi. Słowa i zachowania, które albo niszczą albo wzmacniają.

To spektakl marionetkowy siegająjacy korzeniami do andersenowskiego „Brzydkiego Kaczatka”, ale osadzony w realiach dzisiejszego świata.

*bezpłatny spektakl dla dzieci

▼20 sierpnia (ndz.) ▼

11:00 - 15:00 warsztaty plastyczne „TEATRZYK CIENI" z malarką Gosia Bartosik

Za pomocą prostych rekwizytów, sznurków, chust, pasków, fragmentów materiałów, kartonów maluchy stworzą postacie, któym naturalnie nadadzą funkcje i historie. Pod okiem wprawionej performerki, opierając się na technice teatru cieni, uczestnicy będą mogłi zbudować, rozbudować, zgłębić swoje opowieści.

*bezpłatny warsztat dla dzieci od 5 roku życia

15:00 spektakl dla widzów najmłodszych „CO TO?" Studio Teatralne Blum

HOPEK i SIUPEK dwa zabawne stworki, będące łącznikami różnych światów: dziecięcego i dorosłego, wyobraźni i realności, teatru i codzienności wyczarowują barwną miękką i przytulną rzeczywistość dziecięcej zabawy. Dzięki nim pluszowe figury wydobywają się ze snu, ożywają w przestrzeni pośród małych widzów, by ostatecznie utworzyć kolorową płaszczyznę dziecięcego obrazka

*bezpłątny spektakl dla najmłodszych dzieci (0-5 lat)

▼27 sierpnia (ndz.) ▼

12:00 – 17:00 FINAŁ KRAINY OLIMPIA / zakończenie wakacji

12:00 Spektakl dla dzieci "MIMI CZARODZIEJE"
reż. Magdalena Płaneta

Mimi czarodzieje to urokliwa historia o miłości i czarach. Aktorzy Teatru Planeta M bawią się konwencją starego kina, pantomimy, magii i iluzji. Wyczarowują na naszych oczach świat pełen ciepłych emocji.

13:00 – piknik / set DJ-ski / animacje dla dzieci

17:00 – koncert finałowy

Zadanie kulturalne jest finansowane ze środków Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania”
Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Mieszkańcy informują

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!