Studenci School of Form w Poznaniu w ramach projektu VIDEO VIRALE kręcą film, do którego scenariusz napisało życie Justyny Hasarek. Bohaterka od 6 lat walczy z rakiem. Zobacz, jak choroba zmienia życie...

Film jest częścią projektu VIDEO VIRALE, realizowanego przez studentów III roku Communication Design – School of Form. Powstaje pod okiem dr Moniki Górskiej z Fabryki Opowieści. W 90 sekund ukazuje, w jaki sposób choroba może przewrócić normalne życie do góry nogami.

Zobacz też: School of Form w Poznaniu - Studenci kręcą filmy [ZDJĘCIA]

Justyna Husarek od 6 lat walczy z chłoniakiem. Dotąd przeszła kilkadziesiąt chemioterapii i dwa autoprzeszczepy. Kiedy w lutym lekarze zakomunikowali jej, że nie mają więcej pomysłów na leczenie, do akcji wkroczyła Drużyna Szpiku.

Justyna trafiła do Poznania, do prof. Komarnickiego. Pojawiła się nadzieja. Chorą może uratować przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego.

- Filmik ma pokazać, jak ważne jest myślenie o innych i o sobie, o chorobie i zdrowiu - twierdzą autorzy scenariusza.- Ma uświadomić, że niewielkim gestem – zapisaniem się do bazy dawców i, jeśli będzie to konieczne, oddaniem szpiku – można uratować komuś życie.

- Gdy zachorowałam, dużo przesiadywałam przed telewizorem. Zobaczyłam chyba wszystkie filmy o raku i z rakiem - przekonuje Justyna Kaszycka (dawniej Husarek). - Dzieliły się na dwie kategorie: na te ze szczęśliwym zakończeniem i te bez. Jestem kobietą, mam swoje marzenia, chcę je spełniać. Gdy poznałam Macieja wiedziałam, że to będzie miłość bezgraniczna. Długo wątpiłam w to, czy w mojej sytuacji bycie z kimś ma w ogóle jakikolwiek sens... Po roku zaręczyliśmy się i odnawialiśmy zaręczyny przez kolejne lata aż do dnia, w którym podjęliśmy decyzję o ślubie. Mimo że ślub niewiele zmienił, zarówno przed, jak i po nim jest na tak samo dobrze razem, to jednak wstaję każdego dnia z jeszcze większym uśmiechem na twarzy, bo wiem że mamy siebie i nikt nam tego nie odbierze, a tym bardziej żadna choroba przekonuje Justyna.

Autorzy scenariusza: Zuzanna Rozbicka, Agnieszka Sokołowska, Ernest Warzocha
Opiekunowie realizacji projektu: Monika Górska (Fabryka Opowieści), Sylwia Hull-Wosiek (Concordia Design), Dorota Raczkiewicz (Drużyna Szpiku)
Zdjęcia: Rafał Jerzak
Montaż: Michał Patecki
Dźwięk: Alicja Gandecka
Charakteryzacja: Ewa Niedźwiedź (Szkoła makijażu perukarstwa i charakteryzacji MASKA)
W rolę Justyny wcieliła się: Marta Pyżyńska-Wójtowicz

Projekt studentów School of Form w Poznaniu w sieci startuje w poniedziałek, 14 kwietnia o godz. 18.

Skomentuj:

School of Form w Poznaniu -Powstaje film "Było sobie życie"Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!