(© Andrzej Szozda)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mrunio i Animal Security przejmą schronisko przy ul. Bukowskiej? Propozycja dwóch fundacji trafiła już na biurko urzędników. Jednak wokół Mrunia narosło wiele kontrowersji.

Jednej ze zorganizowanych przez fundację Mrunio zbiórek pieniędzy przygląda się wydział ds. walki z przestępczością gospodarczą KWP w Poznaniu.

- Funkcjonariusze sprawdzają jej legalność - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP w Poznaniu. - Poza tym jedna z osób, która wpłaciła pieniądze zgłosiła nam, że nie otrzymała informacji na co zostały przekazane. Dlatego istnieje podejrzenie wyłudzenia i oszustwa.

Zobacz: Psy ze schroniska na Bukowskiej czekają na nowy dom

Mowa o głośnej na Dolnym Śląsku sprawie (fundacja dopiero od niedawna działa w Poznaniu), dotyczącej zbierania funduszy na poparzonego psa. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarły tamtejsze media, udało się zebrać nawet 500-600 tys. złotych. Kłopot w tym, że zbiórki oficjalnie nie rozliczono.

Obecny zarządca (Usługi Komunalne) też nie ma zaufania do propozycji przedstawionej przez fundację.

- W przedstawionej propozycji widać nieznajomość przepisów i zasad funkcjonowania schroniska - twierdzi Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych. - Bo na przykład mówi się o możliwości obniżenia kosztów, przez pozyskanie wolontariuszy. Nikt nie wspomina, że to również są koszty. Poza tym wolontariusze z pewnością nie będą za darmo wykonywać ciężkiej codziennej pracy.

Więcej informacji na stronie "Głosu Wielkopolski"

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!