Wiosenna aura sprawiła, że na drogach nie brakuje motocyklistów. Są już pierwsze ofiary. Niestety, będzie więcej... W kwietniu oficjalnie rozpoczyna sezon motocyklowy 2014. Na ulice wyjedzie wkrótce ponad milion motocykli. Tyle bowiem jest zarejestrowanych w Polsce. Uważajcie!

Motocykle kupują zarówno młodsi, jak i starsi. Rocznie rejestrowanych jest kilkadziesiąt tysięcy nowych jednośladów. W statystykach wypadków prym jednak wiedzie motoryzacyjna młodzież na bardzo szybkich maszynach.

W ubiegłym roku doszło do 2210 wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęły w nich 253 osoby, a rany odniosło 2 075 osób. Około 38 procent ofiar zginęło w wypadkach spowodowanych przez kierowców w wieku od 18 do 24 lat.

Zobacz też: Sezon motocyklowy 2013 rozpoczęty [ZDJĘCIA]

Do wypadków z udziałem motocyklistów dochodzi najczęściej z winy kierowców samochodów, którzy zazwyczaj zajeżdżają drogę jednośladom. Trzeba jednak pamiętać, że motocykliści też nie są bez winy. Generalnie rzecz ujmując, poruszają się zbyt szybko, co uniemożliwia im zatrzymanie się przed nagle pojawiającą się na jezdni przeszkodą.

Motocykliści nie tylko często jeżdżą z nadmierną szybkością po kiepskich polskich drogach, ale także nieprawidłowo wyprzedzają. Często nie zachowują odpowiedniego odstępu od innych pojazdów.

Uważać na jezdni muszą więc zarówno kierowcy, jak i motocykliści, a także piesi i rowerzyści. Sezon motocyklowy 2014 rozpoczyna się w najbliższy weekend. Motocyklistów i ich wspaniałe maszyny będzie można zobaczyć 13 kwietnia na Starym Rynku.

Zobacz też: Sezon Motocyklowy 2014 - Motobazar [ZDJĘCIA]

Skomentuj:

Sezon motocyklowy 2014 się rozpoczyna! Uważajcie na drogach! [ZDJĘCIA]


Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!