Skłot przy Paderewskiego: Na budynku skłotu Od:zysk przy Starym Rynku anarchiści powiesili w piątek portrety Wojciecha Jaruzelskiego i Augusto Pinocheta z hasłem"Dwóch generałów te same zbrodnie".

Wojciech Jaruzelski 13 grudnia 1981 roku wprowadził w Polsce stan wojenny i stanął na czele Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, która zaczęła sprawować władzę w kraju. W trakcie stanu wojennego zginęło ponad 100 osób, a 10 tysięcy osób zostało internowanych.

Skłot przy Paderewskiego - CZYTAJ WIĘCEJ

Augusto Pinochet to chilijski dyktator, przywódca junty wojskowej w Chile od 1973 roku i prezydent Chile w latach 1974-1990. W 1973 roku przeprowadził zamach stanu obalając demokratyczny rząd i zawiesił konstytucję. Według różnych doniesień brutalne represje opozycji podczas jego rządów doprowadziły do zabicia nawet ponad 3 tysięcy osób, torturowania około 30 tysięcy osób i internowania 80 tysięcy.

Zobacz także: Anarchiści w Poznaniu: Na skłocie powiesili Grobelnego i Gądeckiego

Skomentuj:

Skłot przy Paderewskiego: Anarchiści powiesili portrety Jaruzelskiego i PinochetaZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ela (gość)

Niech robią tam co chca, i tak unikam tych ulic i rynku jak ognia, bo ciemno tam,i z okien po drodze/Paderewskiego. nie pada porawie zadne światlo na chodnik, Az sie boje chodzic po 15-tej...