(© Łukasz Gdak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzisiaj o godz. 10.00 Sławomir Hinc poinformuje o rezygnacji ze funkcji wiceprezydenta miasta.

Sławomir Hinc w urzędzie odpowiadał między innymi za kulturę i oświatę. W 2009 roku zastąpił tragicznie zmarłego Macieja Frankiewicza. Jego działania i wypowiedzi dotyczące edukacji i kultury bulwersowały artystów, działaczy organizacji pozarządowych, nauczycieli i naukowców, polityków id dziennikarzy. Od prezydenta Ryszarda Grobelnego domagali się oni odwołania Hinca ze stanowiska. Prezydent długo pozostawał głuchy na postulaty poznaniaków.

Zobacz też: Więcej o Sławomirze Hincu


Czarę goryczy przeważyła zapowiedź reorganizacji sieci szkół. Po ogłoszeniu zamiaru likwidacji szkół podniósł się rwetes i padły zarzuty przeciwko Sławomirowi Hincowi. Prezydent miał dosyć.

Już w pierwszych dniach stycznia zrobiło się głośno o tym, że Ryszard Grobelny odwoła Hinca. Poznańskie media informowały o ty, że Grobelny szuka nowego wiceprezydenta. Lada dzień spodziewana była oficjalna decyzja. Ryszard Grobelny nie zdymisjonował jednak swego zastępcy. Hinc natomiast w poniedziałek rozesłał do dziennikarzy komunikat o tym, że we wtorek o godz. 10 w sali malinowej poinformuje dziennikarzy "o swojej przyszłości w strukturach miejskich".

Dla dziennikarzy sprawa jest prosta: Hinc uprzedza ruch prezydenta Grobelnego i sam rezygnuje ze stanowiska. Chce wyjść z twarzą z niezręcznej sytuacji.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!