W 2011 roku na drogach powiatu pleszewskiego zginęło dziesięć osób. Trzy wypadki miały miejsce w lutym. Dwukrotnie ginęli ludzie w Kowalewie

W minionym roku w kronikach policyjnych w Pleszewie odnotowano 10 wypadków śmiertelnych.
21 stycznia o godz. 14.20 w Kowalewie na ul. Jarocińskiej. doszło do zderzenia aut. 31-letni mieszkaniec Karmina, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

2 lutego o godz. 7.10 w Grabie 58-letnia mieszkanka Jarocina, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, uderzyła w znak, następnie dachowała. Zmarła w drodze do szpitala.

2 lutego godz. 7.30 w Kościelnej Wsi 28-letni mieszkaniec Kalisza, kierując bmw, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z volkswagenem polo, kierowanym przez 23-letnią mieszkankę Gołuchowa i fordem fiestą. Pasażer bmw zmarł w szpitalu.

10 lutego o godz. 05.45 w Lenartowicach 58-letni mieszkaniec Pleszewa, kierując samochodem marki Renault na prostym odcinku drogi potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Mężczyzna, 38-letni mieszkaniec Pleszewa, zmarł.

8 kwietnia o godz. 12.05 w Krzywosądowie mężczyzna, jadący rowerem w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego, wjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód marki Skoda Fabia.

30 lipca o godz.14.50 w Bogusławiu kierowca peugeota 206 „odbił na prawo”, chcąc ustąpić miejsca busowi, który wykonywał manewr wyprzedzania. Kierowca peugeota złapał prawe pobocze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni, a następnie do rowu. Pojazd, którym podróżowały trzy osoby, dachował. Jeden z pasażerów, 45-letni mieszkaniec Pleszewa poniósł śmierć na miejscu.

12 sierpnia o godz. 11.05 w Pleszewie na ul. Kaliskiej 31-letni kierowca bmw, mieszkaniec gm. Pleszew, jadąc ulicą Kaliską w kierunku ul. Rynek na prostym odcinku drogi potrącił 52-letnią kobietę, znajdującą się na  przejściu dla pieszych. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierowca w chwili wypadku był trzeźwy.

14 września godz. 2.15 w Przydziałkach 38-letni mieszkaniec m. Cielce kierując ciężarowym Mann potrącił leżącego na ulicy 65-letniego bezdomnego. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

31 października o godz. 2.50 w Tomicach kierowca opla astry, znajdując się w stanie nietrzeźwości,  uderzył w drzewo. 42-letni pasażer pojazdu zmarł następnego dnia w szpitalu.

27 listopada o godz. 8.25 w Kowalewie na ul. Jarocińskiej doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 23-letni mieszkaniec Goliny.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!