Ci, którzy spodziewali się, że na wczorajszym spotkaniu u prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego, największą popularnością będą się cieszyć potrawy śniadaniowie, musieli być mocno rozczarowani. Stół bankietowy pozostał prawie nietknięty, bo mistrzowie świata w wioślarstwie, kajakach i lekkiej atletyce nie mieli czasu na konsumpcję. Poza wywiadami i gratulacjami nasi herosi oczekują także sponsorów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mistrzyni i rekordzistka świata w rzucie młotem spoglądała na uczestników z dwóch stron, bo oprócz żywej Anity Włodarczyk była także jej wielka reklama. Z berlińskim sukcesem zawodniczki AZS AWF Poznań wszyscy zdążyli się już oswoić, więc tym razem najbardziej oblegane były pierwsze złote medalistki MŚ w historii polskiego wioślarstwa, czyli Julia Michalska i Magdalena Fularczyk.

– Najbardziej chyba poczułyśmy sukces nie na mecie wyścigu, tylko w poniedziałek, jak zobaczyłyśmy się w gazetach i telewizji. Nie spodziewałyśmy się takiego rozgłosu, ale to świadczy o tym, że rzeczywiście zrobiłyśmy coś wyjątkowego – przyznała Julia Michalska. Zawodniczka Trytona Poznań w imieniu wszystkich nagrodzonych wczoraj sportowców, trenerów i działaczy (otrzymali oni specjalne statuetki, Włodarczyk dostała też komputer) podziękowała władzom miasta za wsparcie. Szczególnie podkreśliła wkład i zaangażowanie dyrektor WKFiT UM Ewy Bąk.
– Ufundowanie pierwszych stypendiów w historii miasta okazało się strzałem w dziesiątkę. Cieszymy się, że te stypendia tak szybko przyniosły medale. Hasło „Poznań stawia na sport” wciąż jest więc aktualne – zauważyła Michalska. Prezydent Grobelny natomiast przyznał, że możemy być dumni z sukcesów poznańskich sportowców i mieć nadzieję, że młode pokolenie zawodników będzie miało z kogo brać przykład.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!