Marzec to miesiąc, w którym co roku najwięcej turystów odwiedza Śnieżycowy Jar. Choć pierwsze białe kwiaty pojawiły się już na początku marca, to ich wzrost został szybko zahamowany przez zimę. Zobaczcie, jak śnieżyce wiosenne radzą sobie w tym roku ze śniegiem!

Rezerwat Śnieżycowy Jar został utworzony w 1975 roku. Rozpościera się na zboczach jaru, schodzącego w kierunku doliny Warty. Zajmuje obszar 9,27 ha. Śnieżyca wiosenna, która masowo rośnie w jego granicach, objęta jest w Polsce ochroną gatunkową. Roślina występuje głównie w górach (Sudety i Karpaty), poza terenami wyżynnymi występuje rzadko.

Czytaj więcej: Śnieżycowy Jar 2013

Dlatego przez niewielki rezerwat znajdujący w pobliżu wsi Starczanowo co roku przewija się kilka tysięcy osób. Niestety, wiosną 2013 tłumów nie ma. Wszystko przez śnieg, który w połowie marca spadł w Wielkopolsce i skutecznie zahamował rozwój śnieżycy.

My postanowiliśmy odwiedzić Śnieżycowy Jar w niedzielę, 24 marca. I choć śnieżyce w większości są zasypane pod grubą warstwą śniegu, to w niektórych miejscach te rzadkie białe kwiaty próbują się przebić do słońca. Zobaczcie, jak pięknie wyglądają!

Przypominamy, że do środy, 27 marca wstęp do rezerwatu jest zabroniony. Śnieżycowy Jar został zamknięty z powodu ćwiczeń wojskowych odbywających się na poligonie Biedrusko.

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na FacebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!