Sparing Lech Poznań - Elana Toruń. Wynik 8:0 [ZDJĘCIA]

Maciej Lehmann
Sparing Lech Poznań - Elana Toruń. Wynik 8:0
Sparing Lech Poznań - Elana Toruń. Wynik 8:0 Grzegorz Dembiński
Lech Poznań rozpoczął przygotowania do sezonu od efektownego zwycięstwa z Sokołem Kleczew 8:0 i ten wynik powtórzył też w ostatnim sprawdzianie przed inauguracją rozgrywek. W sobotę (4.02.2017) na głównej płycie INEA Stadionu rozgromił III-ligową Elanę Toruń także 8:0, urządzając sobie dobry trening strzelecki.

W pierwszej połowie bramki dla Kolejorza strzelili Gajos oraz Makuszewski, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Golkiper Elany zanotował też trafienie samobójcze. Po przerwie na listę strzelców wpisali się Kownacki, Lasse Nielsen, Jevtić oraz Robak.

Lechici od początku mieli zdecydowaną przewagę i szybko udokumentowali ją na tablicy wyników. W 19 min. ładną indywidualną akcją popisał się Gajos, który minął dwóch rywali i efektownym strzałem pokonał bramkarza toruńskiej ekipy

Potem dwa razy do bramki gości trafił Makuszewski. Skrzydłowy Kolejorza najpierw sprytnie zachował się w polu karnym, a następnie po podaniu Jevtica wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Golkiper Elany przed przerwą popisał się jeszcze niefortunną interwencją i po dośrodkowaniu Majewskiego skierował piłkę do własnej bramki.

Również po przerwie lechici zdecydowanie dominowali. Piątego gola zdobył Kownacki, a szóste trafienie było dziełem Jevtica, który efektownie strzelił z rzutu wolnego.

Na 7:0 podwyższył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową Lasse Nielsen, a festiwal bramkowy zakończył Marcin Robak wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Gocie mieli olbrzymie problemy z przedostaniem się na połowę Kolejorza. Zupełnie nie radzili sobie z pressingiem lechitów. Putnocky interweniował tylko dwa razy, ale strzały gości były za słabe, by mogły sprawić mu trudności.

Lech Poznań - Elana Toruń 8:0 (4:0)
Bramki: Gajos (19), Makuszewski (29), Makuszewski (37), Piotrowski (45), Kownacki (58), Nielsen (64), Jevtić (71), Robak (84)
Skład Lecha: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewycz (80. Marcin Wasielewski) - Maciej Gajos, Łukasz Trałka (46. Abdul Aziz Tetteh) - Maciej Makuszewski, Radosław Majewski (60. Szymon Pawłowski), Darko Jevtić (80. Nicki Bille) - Dawid Kownacki (60. Marcin Robak).