Miasto nie przedłużyło AZS-owi umowy na wynajem hali sportowej przy ul. Reymonta. Ćwiczą tam olimpijczycy przygotowujący się do igrzysk w Rio de Janeiro. Prezes AZS-u alarmuje, że przez działania miasta olimpijczycy będą musieli przenieść się do „dziupli”, która nadaje się najwyżej do ćwiczeń dla dzieci, a nie dla zawodowców.

W hali sportowej przy ul. Reymonta ćwiczą obecnie dwie sekcje sportowe: szermierka oraz taekwondo. Wśród nich trzy osoby zakwalifikowały się na sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w Brazylii. To szablistki Bogna Jóźwiak i Katarzyna Kędziora oraz Karol Robak, trenujący taekwondo.

W hali wynajmowanej od miasta, w której trenowali przez ostatnie lata mogą zostać jedynie do końca czerwca. – Prosiliśmy miasto wielokrotnie o możliwość przedłużenia umowy najmu. Sytuacja jest szczególna. Mamy olimpijczyków, którzy potrzebują dobrych warunków do treningów. Nasze prośby nie przyniosły jednak rezultatu –mówi Tomasz Szponder, prezes AZS.

W rezultacie AZS przystosowuje salę przy ul. Pułaskiego, która do tej pory służyła do treningów judo. To jednak dużo gorsze warunki niż przy ul. Reymonta.

– Ta sala to dziupla dobra do szkolenia dzieci. Profesjonalna mata do taekwondo tutaj się nie mieści, musieliśmy burzyć ściany. To ciągle jednak nie są warunki godne olimpijczyków – mówi Szponder.

Tymczasem miasto jest nieugięte. Chce by na najbliższej sesji radni, w ramach poprawki budżetowej, przyznali na remont sali przy ul. Reymonta 1,8 mln zł. Po wyprowadzce AZS-u i remoncie sala ma być wynajmowana klubom sportowym. Gotowy jest już szczegółowy harmonogram prac remontowych.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

poznaniaak (gość)

To miasto jest śmieszne, podczas przygotowan sie odsuwaja od pomocy, ale jak medale przywioza to sie beda pucowac ze to z Poznania!!!! SKANDAL