Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Około 40 tysięcy pielgrzymów spodziewają się organizatorzy Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się w Poznaniu na przełomie 2009 i 2010 roku.

W tym tygodniu do stolicy Wielkopolski przyjechali bracia z Ekumenicznej Wspólnoty z Taizé. Zostaną tutaj już do samego spotkania, które będzie najważniejszym wydarzeniem religijnym tego roku w naszym województwie, a nawet w Polsce. – Wszystkie przygotowania idą zgodnie z harmonogramem. Teraz wszyscy bracia będą zachęcali poznaniaków, żeby przyjęli młodych do swoich domów – zapewnia brat Marek z Taizé, który 32 lata temu wstąpił do wspólnoty z Taizé.

Co wiadomo na dziś? Podczas spotkania obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy komunikacji miejskiej i powiatowej. Rozważana jest także koncepcja wprowadzenia wspólnego biletu, jednak problemem jest system rozliczeń między przewoźnikami, ale takie rozwiązanie było stosowane podczas każdego spotkania, także we Wrocławiu i Warszawie. Daleko zaawansowane są także prace związane z zabezpieczeniem medycznym i przeciwpożarowym.
Młodzi będą spali u rodzin w parafiach Poznania i okolic, ale modlitwy zaplanowano dwa razy w ciągu dnia w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stąd bardzo istotna jest współpraca wszystkich służb ratowniczych.

Na koszt organizatorów do Poznania przyjedzie także kilkudziesięciu młodych ludzi z włoskiego miasta L’Aquila, dotkniętego w tym roku tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi. Miasto Poznań pokryje koszty transportu, a bracia z Taizé zwolnią wszystkich z opłat. Europejskie Spotkanie Młodych odbywać się będzie od 29 grudnia do 2 stycznia 2010 w Poznaniu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: