Adam Z Adam Z

Adam Z. do tej pory brał udział w rozprawach, ale wraz ze swoim adwokatem przebywał w pomieszczeniu oddzielonym kuloodporną szybą (© Adrian Wykrota)

We wtorek o godzinie 9 w poznańskim Sądzie Okręgowym rozpoczęła się kolejna rozprawa w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Dziś zeznają kolejni świadkowie, m.in. rodzina oskarżonego Adama Z.

Adam Z. odpowiada w procesie z wolnej stopy. Tak w lutym zadecydował sąd, który zwolnił go z tymczasowego aresztu. Dziś Adam Z. pojawił się w sądzie. Co więcej, jest obecny na sali rozpraw. Do tej pory brał w nich udział, ale wraz ze swoim adwokatem mec. Ireneuszem Adamczakiem przebywał w pomieszczeniu oddzielonym kuloodporną szybą.

Adam Z. jest oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman. Według śledczych mężczyzna pokłócił się z 26-latką, zrzucił ją ze skarpy w pobliżu mostu św. Rocha, a następie nieprzytomną przeciągnął przed nadbrzeże rzeki i wrzucił do wody.

Proces w sprawie zabójstwa Ewy Tylman rozpoczął się w styczniu 2017 roku. Podczas pierwszej rozprawy Adam Z. odmówił składania wyjaśnień i odpowiadał tylko na pytania swojego obrońcy. Nie przyznał się do winy i stwierdził, że poprzednie wyjaśnienia wymusili na nim policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. To im podczas nieprotokołowanej rozmowy miał przyznać się do winy. W tej sprawie toczy się odrębne śledztwo.

Adam Z. pozostanie na wolności:


Funkcjonariusze, którzy są głównymi świadkami w sprawie, zeznawali na kolejnej rozprawie. Zaprzeczyli, aby mieli znęcać się psychicznie i fizycznie nad oskarżonym. Wśród przesłuchanych świadków są także partnerzy Ewy Tylman i Adama Z. Adam O., chłopak Ewy, przyznał w sądzie, że oskarżony w rozmowie z nim często zmieniał wersję wydarzeń. Na wiele pytań nie odpowiedział, zasłaniając się tajemnicą służbową. Jest agentem ABW. Zeznania partnera Adama Z. nie były jawne.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!