(© P. Świderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uczniowie klas trzecich napiszą w czwartek swój pierwszy test kompetencji. Pytania z języka polskiego i matematyki przygotowało Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Test z języka polskie ma zawierać 12 zadań: osiem z nich to zadania zamknięte, cztery - otwarte. W zadaniach zamkniętych uczeń wybiera jedną z trzech podanych możliwości.

Polecamy: Próbny test gimnazjalny 2013

Arkusz z matematyki będzie się składał z 14 zadań: 10 z nich to zadania zamknięte, a cztery - otwarte. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń może uzyskać 40 punktów, po 20 z każdego arkusza.

Test ma sprawdzić umiejętność czytania, pisania oraz elementarną wiedzę o języku. Z kolei arkusz z pokaże umiejętność liczenia oraz rozwiązywania zadań.

Egzamin rozpoczął się o godzinie 9. Kiedy będziemy mieć arkusze z pytaniami i odpowiedziami, zamieścimy je tutaj.

Czytaj również: Próbna matura 2013

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na FacebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!