Marcin Grzesiński wygrał w turnieju Tomaszewski Cup w grze podwójnej Marcin Grzesiński wygrał w turnieju Tomaszewski Cup w grze podwójnej

Marcin Grzesiński wygrał w turnieju Tomaszewski Cup w grze podwójnej (© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po sukcesach seniorek i seniorów (odpowiednio złoty i srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski) sekcji tenisowej AZS do zmagań o najważniejsze krajowe trofea przystąpili młodsi zawodnicy poznańskiego klubu.

Na kortach w Gdyni srebrny medal wywalczył zespół skrzatów (do lat 12) w składzie: Przemysław Michocki, Maciej Szymankiewicz, Adam Kaczmarek, Norbert Tadyszak, Wojciech Adamek. Trenerem jest Dariusz Drzewiecki. Na najwyższym stopniu podium stanęli tenisiści Kozicy Piotrków Trybunalski. W bezpośrednim pojedynku między obiema drużynami poznaniacy przegrali 1:5. Także w Trójmieście walczyły skrzatki. Zawodniczki AZS-u zajęły w końcowej klasyfikacji siódme miejsce.

Natomiast w stolicy Wielkopolski rywalizowali kadeci (do lat 16). Wśród faworytów wymieniano także gospodarzy. Niestety, przyplątały się kontuzje, a z zagranicy nie dojechał także czołowy zawodnik w tej kategorii wiekowej – Maciej Smoła. W klasyfikacji końcowej wygrał zespół SKT Sopot. Młodzi akademicy zajęli czwarte miejsce.

Kadetki rywalizowały w Pabianicach. Ostatecznie uplasowały się na piątej pozycji. Zwyciężyły reprezentantki SKT Sopot.
– Dobrze wypadła nasza młodzież w turniejach indywidualnych. Marcin Grzesiński zagrał w imprezie Tomaszewski Cup. W grze pojedynczej Marcin musiał uznać wyższość Igora Zubowa z Rosji w walce o półfinał. Jednakże w grze podwójnej poszło mu znacznie lepiej, wygrał wszystkie pojedynki. Deblowym partnerem Grzesińskiego był Dominik Wiśniewski – mówi Jacek Muzolf, szef sekcji tenisowej AZS.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!