Stadion Lecha Poznań zamknięty. To kara UEFA Stadion Lecha Poznań zamknięty. To kara UEFA

Stadion Lecha Poznań zamknięty. To kara UEFA (© Szymon Starnawski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

UEFA ukarała Lech Poznań za transparent, który kibice poznańskiego klubu wywiesili w Sarajewie. Podczas kolejnego meczu w europejskich pucharach stadion będzie zamknięty.

UEFA nałożyła na Lech Poznań karę po tym, jak kibice z Poznania wywiesili podczas meczu w Sarajewie transparent z napisem: "Legion Piła - krew naszej rasy". Klub musi też zapłacić karę w wysokości 50 tys. euro. Straty z tytułu kary wstępnie oszacowano na 1 250 000 zł.

"Legion Piła - krew naszej rasy" to transparent używany przez kilkanaście lat. Komisja Ligi nie miała do niego zastrzeżeń, a UEFA zareagowała po doniesieniu stowarzyszenia Nigdy Więcej.

Transparent był umieszczony w najniższej części trybuny, nie zauważył go ani delegat UEFA, ani nikt z klubu. Jak stwierdził prezes Karol Klimczak, prawdopodobnie leżał w fosie, oddzielającą trybunę od murawy.

Klub jest gotowy zapłacić wyższą karą finansową i zamknąć kocioł, byle tylko pozostałe trzy trybuny były otwarte

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!