(© Archiwum Polskapresse)

Prokuratura postanowiła umorzyć sprawę dotyczącą przebudowy Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Nie doszukała się bowiem nieprawidłowości.

Nie będzie więc zarzutów za rzekome niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z pracami projektowymi na poznańskim stadionie miejskim. Zdaniem śledczych nie doszło do popełnienia przestępstwa.

Czytaj także: Stadion Miejski: Doniesienie na dyrektora POSiR

Postępowania prowadziła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Chodziło o podpisanie umowy przez POSiR na wykonanie projektów architektury wnętrz trybun I, II i III. W grę wchodziła kwota 4,6 mln zł, a zamówienie udzielono z wolnej ręki. Zlecenie dostała firma Wojciecha Ryżyńskiego, projektanta stadionu. Urzędnicy twierdzili, że musieli zlecić dodatkowe prace właśnie jemu, bo miał prawa autorskie dotyczące stadionu.

Prokuratura sprawdzała też wątek poświadczania nieprawdy w dokumentach przez POSiR. Chodziło o pismo skierowane do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Oba wątki zakończyły się umorzeniem. Przypomnijmy, że rozbudowa Stadionu Miejskiego w Poznaiu pochłonęła już ponad 700 milionów złotych. Będzie on jedną z aren Euro 2012.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!