Stal Pleszew: remis, który był porażką

Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew - Barycz Janków Przygodzki 2:2
Stal Pleszew - Barycz Janków Przygodzki 2:2 Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew zremisowała z zespołem Baryczy Janków Przygodzki 2:2. Ten remis był porażką. Ale cóż gra w piłkę nożną jest grą błędów i takowych nie ustrzegli się piłkarze Stali, którzy to spotkaniem zremisowali, a powinni wygrać i to zdecydowanie.

Stal Pleszew rozegrała kolejne spotkanie w ramach rozgrywek kaliskiej klasy okręgowej na obiekcie w Jankowie Przygodzkim i był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji.

Od samego początku spotkanie ułożyło się po myśli podopiecznych, Łukasz Bandosza. Pleszewianie przez całe spotkanie dominowali na murawie, stawiając wysokie warunki zespołowi gospodarzy, którzy nie potrafili przeciwstawić się zespołowi Stali Pleszew. Ale cóż gra w piłkę nożną jest grą błędów i takowych nie ustrzegli się piłkarze Stali, którzy to spotkaniem zremisowali, a powinni wygrać i to zdecydowanie.

Już w 2’ błąd w obronie Damiana Grzegorowskiego i Krystian Benuszak daje prowadzenie zespołowi Łukasza Bandosza. Dwie minuty później pleszewianie powinni prowadzić w tym spotkaniu już dwoma bramkami, jednak do podania Benuszak, wślizgiem w piłkę nie trafił Dawid Pera. W 9’ Zawada wrzuca piłkę w pole karne a tam Benuszaka strzela głową minimalnie obok bramki.

W 19’ Tomasz Zawada pokonuje golkipera Baryczy, będąc sam na sam z bramkarzem i pleszewianie kontrolują to spotkanie i prowadzą dwoma bramkami. Minutę później pleszewianie powinni zdobyć druga bramkę, Benuszak ogrywa Tomasza Jasiórskiego, jednak na przeszkodzie staje golkiper Baryczy. W 24’ po błędzie defensywy pleszewskiej niespodziewanie bramkę kontaktowa zdobywa Łukasz Przybylak, lobując golkipera, Stali Krzysztofa Śledzianowskiego.

W 33’ Dawid Pera z 16 metrów minimalnie obok słupka Wożniaka. W 44’ ponownie Przybylak uprzedza golkipera, Stali i głową kieruje piłkę do siatki pleszewskiej. Remisem kończy się pierwsza odsłona spotkania
Po zmianie stron przez okres 10 minut przewagę osiągnęli gospodarze i już w 46’ Przybylak z ostrego kąta starał się zaskoczyć golkipera Stali. Po okresie dominacji gospodarze do głosu ponownie doszli piłkarze Łukasza Bandosza, którzy co chwilę nacierali na bramkę gospodarzy.

W 56’ Zawada wrzuca piłkę w pole karne, a doskonale tego dnia broniący Woźniak, broni uderzenie Benuszaka. Dwie minuty później Mateusz Raczyk z rzutu wolnego wprost na głowę Patryka Maniaka, a uderzenie głowa obrońcy pleszewskiego doskonale broni Woźniak. W 59’ pleszewianie obejmują prowadzenie po strzale głową Benuszaka, jednak sędzia boczny Arkadiusz Nowakowski dopatrzył się pozycji spalonej pleszewskiego napastnika. W 64’ Damian zając z rzutu wolnego starł się zaskoczyć pleszewskiego golkipera, który z wielkim trudem sparował to uderzenie na rzut rożny.

W 70’ Mikołaj Czekalski potężnym uderzeniem z30 metrów starał się pokonać pleszewskiego bramkarza. W 75’ pojedynek sam na sam z Woźniakiem przegrywa Benuszak. Minutę później prowadzenie dla pleszewian powinien dać Szymon Augustyniak, jednak jego uderzenie minimalnie mija światło bramki Woźniaka. W 83’ Zawada po indywidualnej akcji z 16 metrów trafia w poprzeczkę.

Dwie minuty później Konrad Helczyk mógł dąć prowadzenie gospodarzom, jednak doskonale jego uderzenie obronił Śledzianowski. W doliczonym czasie gry Raczyk zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, broni golkiper Baryczy, a w 92’ z pomocą golkiperowi Baryczy przyszedł słupek po uderzeniu Alana Manna.

Pleszewianie remisują to spotkanie, będąc zdecydowanie lepszym zespołem, jednak nie wykorzystując tylu sytuacji strzeleckich, to nie wygra się takiego spotkania, już za tydzień, zespół Stali Pleszew na własnym obiekcie zmierzy się z Pogonią Trębaczów a to spotkanie zaplanowano na godz. 16.00/

Barycz Janków Przygodzki – Stal Pleszew 2:2 (2:2)

0:1 Krystian Benuszak 2’
0:2 Tomasz Zawada 19’
1:2 Łukasz Przybylak 24’
2:2 Łukasz Przybylak 44’

Barycz Janków Przygodzki: Mateusz Woźniak, Mikołaj Zagórski, Tomasz Jasiórski, Damian Grzegorowski, Dawid Wronowski (79’ Karol Helczyk), Sebastian Dolata, Damian Zając, Arkadiusz Piasecki, Mikołaj Czekalski (90’ Mariusz Furmaniak), Daniel Walczak (72’ Maciej Sipurzyński), Łukasz Przybylak

Stal Pleszew: Krzysztof Śledzianowski, Szymon Augustyniak, Krystian Benuszak (80’ Miłosz Białas), Patryk Maniak, Alan Mann, Adrian Chojnacki, Dawid Pera (62’ Patryk Biegański), Remigiusz Korzeniewski, Emil Poczta, Mateusz Raczyk, Tomasz Zawada

żółte kartki: Tomasz Jasiórski, Sebastian Dolata, Maciej Sipurzyński – Łukasz Bandosz

sędziowie: Piotr Marucha , Paweł Wrzeszczyński, Arkadiusz Nowakowski.pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363