Stal Pleszew wygrała z Pelikanem Grabów 2:0. Zobaczcie zdjęcia!

Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew Pelikan Grabów 2:0
Stal Pleszew Pelikan Grabów 2:0 Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew wygrała z Pelikanem Grabów 2:0. Spotkanie nie należało do najłatwiejszych

Dzisiejsze spotkanie miało należeć do łatwych pojedynków, jednak tylko i wyłącznie na papierze. Takie spotkania są najtrudniejsze, gra się bardzo ciężko, gdyż faworyt zawsze zlekceważy zespół z dołu tabeli.

Pleszewianie nie stwarzali sobie sytuacji strzeleckich, gdzie przed rozpoczęciem spotkanie kibice zakładali ile to bramek strzelą piłkarze Stali Pleszew. Jednak nic złudnego z takim przeciwnikami gra się najgorzej, gdyż wszyscy zakładają ile to bramek się strzeli a to nic mylnego, to jest najbardziej ciężki mecz, gdyż nic w takim spotkaniu nie wychodzi. Spotkanie to nie obfitowało w jakieś finezyjne akcje i pleszewianie stwarzali ich bardzo mało.

Jednak już w 5’ z rzutu wolnego na bramkę Tomasza Frontczaka uderzał Adrian Chojnacki, jednak uderzenie to minęło światło bramki Pelikana. W 22’ ponownie Chojnacki z rzutu Wolnego uderza na bramkę Pelikana jednak broni Frontczak. Dwie minuty później gości mogli objąć prowadzenie w sytuacji sam Na sam z Krzysztofem Śledzianowskim znalazł się Stanisław Walczyński, jednak golkiper Stali nogami obronił to uderzenie. W 45’ pleszewianie mogli objąć prowadzanie, jednak Benuszak przegrywa pojedynek z Frontczakiem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie pleszewianie dążyli do zdobycia bramki, którą w 80 minucie strzela Mateusz Raczyk, a dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzela Dawid Pera głową i pleszewianie wygrywają to spotkanie.

Spotkanie to nie należało do łatwych pojedynków i już za tydzień, piłkarzy Łukasza Bandosza czeka, trudniejszy przeciwnik , gdzie o godz., 11.00 przyjdzie im się zmierzyć z Raszkowianką Raszków.

Stal Pleszew – Pelikan Grabów 2:0 (0:0)
1:0 Mateusz Raczyk 80’
2:0 Dawid Pera 82’
Stal Pleszew: Krzysztof Śledzianowski, Szymon Augustyniak, Patryk Maniak, Emil Poczta (88’ Miłosz Przywarciak), Adrian Chojnacki, Alan Mann, Mateusz Raczyk (89’ Szymon Kieliszewski), Tomasz Zawada (61’ Dawid Pera), Krystian Benuszak, Adam Wojciechowski (55’ Patryk Biegański), Miłosz Białas

Pelikan Grabów: Tomasz Fronczak, Marcin Chwiłkowski, Mikołaj Frączek, Michał Frontczak, Dawid Grzywacz, Konrad Matyjasik, Tobiasz Misterek, Patryk Mularczyk, Radosław Piechocki (90’ Damian Dziedzic), Kamil Sitek, Stanisław Walczyński

żółte kartki: Adrian Chojnacki, Krystian Benuszak – Dawid Grzywacz, Tobiasz Misterek

sędziowie: Grzegorz Król, Wojciech Jasiak, Marcin Dominiak

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0