Stare Miasto: Będzie inaczej. Nowe inwestycje, remonty i kultura

Stare Miasto: Będzie inaczej. Nowe inwestycje, remonty i kultura (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szykują się zmiany w centrum. Rada osiedla Stare Miasto przyjęła plan na 2016 rok. Najwięcej środków (ponad 320 tys. zł.) radni przeznaczą na remont dróg, chodników i ścieżek rowerowych.

Rada osiedla Stare Miasto przyjęła plan nowych inwestycji na 2016 rok. Przeznaczy na nie ponad milion złotych z budżetu.

Najwięcej środków (ponad 320 tys. zł.) radni przeznaczą na remont dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Radni planują m.in. zmienić błędne oznakowanie w punktach kolizyjnych pomiędzy pieszymi i rowerzystami. Planowane jest też stworzenie świetlicy dla dzieci, które po szkole będą mogły spędzać w niej czas wolny i rozwijać umiejętności artystyczne.

Planowane są też zmiany nad Wartą, m.in stworzenie projektu oświetlenia drogi wzdłuż Warty. Znaczna część budżetu zostanie przeznaczona na Granty Staromiejskie. Radni chcą przekazać od 3 do 5 tys. zł dla osób lub organizacji mających ciekawe pomysły na realizację imprez kulturalnych oraz sportowych na Starym Mieście.

W planach są też inwestycje w małą architekturę oraz utrzymanie terenów zielonych w pasach drogowych. W Parku Karola Marcinkowskiego powstanie siłownia zewnętrzna i nowoczesny plac zabaw, a w Ogrodzie Jordanowskim pole do gry w bule. Na terenie osiedla zainstalowany zostanie monitoring.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Cenzor (gość)

Dlaczego jakieś błędne oznakowanie obciąża budżet rady. Przecież powinien to poprawić wykonawca, jeśli popełnił błąd. A jeśli błąd był w projekcie, to koszty powinien pokryć autor projektu.
To przecież powinno być oczywistą oczywistością.