W Nowym Zoo można już podziwiać słonie, a co nam oferuje ogród zoologiczny przy ul. Zwierzynieckiej? Od 1 maja startuje tu cykl imprez o tematyce przewodniej „Spróbujmy żyć razem”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Stare Zoo – chociaż małe, przyciąga wiele ludzi. Nie ma tam takich atrakcji jak w Nowym Zoo, jednak bliskość centrum i mały obszar sprawia, że wiele rodzin z dziećmi wybiera się tam na spacery.

Właśnie z myślą o dzieciach, każdego roku Stare Zoo organizuje cykl imprez dydaktycznych. W tym roku Zoo chce zwrócić uwagę na problem pozornie trudny do rozwiązania – konflikt między człowiekiem i drapieżnikami.

Wilki polują na owce, lisy i kuny zabijają kury, jednak takie i inne podobne problemy da się rozwiązać. Jak? Jaką rolę pełnią drapieżniki w środowisku? O tym m.in. mówi wystawa "Spróbujmy żyć razem"..

Imprezy będą odbywały się co dwa lub trzy tygodnie. Oprócz obejrzenia galerii dzieci będą mogły wziąć udział w dydaktycznych grach i zabawach.

Dodatkowo 31 maja z okazji dnia dziecka w Zoo gościnnie wystąpi teatr dziecięcy z Zamku.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!