Stary Browar w Poznaniu. W księgarni Bookarest wręczono nagrody za najlepsze filmy i zdjęcia. Ich autorami byli gimnazjaliści Ogólnopolskie Biennale Artystyczne były poświęcone było pamięci Jacka Kuronia.

- Proszę spróbować mnie zrozumieć: w garniturze czułbym się jak pajac - mawiał Jacek Kuroń, polski polityk, jeden z przywódców opozycji w okresie PRL. Cytat ten posłużył młodzieży jako inspiracja do wykonania filmów i fotografii.

I Ogólnopolskie Biennale Artystyczne im. Jacka Kuronia zorganizowało poznańskie Gimnazjum nr 12. W ten sposób uczniowie i nauczyciele postanowili upamiętnić patrona szkoły.

Zobacz też: Stary Browar w Poznaniu - Wielkanocne warsztaty [PROGRAM]

- W tym roku przypada 80. rocznica urodzin Jacka Kuronia oraz 10. rocznica jego śmierci. Zależało nam, aby przywołać jego pamięć i aby inni o nim usłyszeli - tłumaczy Beata Celczyńska-Piętka, dyrektorka Gimnazjum nr 12.

Dlaczego akurat konkurs fotografii? - Takich akcji skierowanych do gimnazjalistów jest bardzo mało. Myślę, że nasz patron byłby zadowolony, że postanowiliśmy uczcić jego pamięć właśnie w ten oryginalny sposób - stwierdza dyrektorka.

Zobacz też: Stary Browar w Poznaniu promuje polskich projektantów [ZDJĘCIA]

Udział w konkursie wzięli nie tylko gimnazjaliści z Poznania, ale też uczniowie z Żor, Leszna czy Goleniowa. Nagrody dla najlepszych wręczono w księgarni Bookarest w Starym Browarze.

- Miejsce to wybraliśmy nieprzypadkowo. To właśnie tutaj sztuka łączy się z biznesem. W tym wypadku mamy połączenie sztuki i edukacji - mówi Beata Celczyńska-Piętka.
W uroczystości uczestniczyła Danuta Kuroń - żona zmarłego polityka.

Skomentuj:

Stary Browar w Poznaniu - Ogólnopolskie Biennale ArtystyczneZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!