Na Starym Rynku zamontowano zegar, który będzie odmierzał czas do Euro 2012. Wielkie odliczanie rozpocznie się w sobotę, a więc 1001 dni przed pierwszym meczem mistrzostw. Uruchomienie zegara będzie też okazją do wspólnej zabawy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już w piątek po Poznaniu będą krążyły trójki sędziowskie, które rozdadzą mieszkańcom 1001 gwizdków. To na nich będzie można w sobotę odgwizdać wielkie uruchomienie zegara (wspólnie z sędzią piłkarskiej ekstraklasy, Katarzyną Nadolską).

- Do Euro 2012 zostało tysiąc dni. Przygotowania przebiegają zgodnie z harmonogramem. Teraz potrzeba czasu na realizację wszystkich inwestycji - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. - Trzeba jednak pamiętać, że sprawy techniczne to jeden aspekt przygotowań. Drugi - to aspekt społeczny.

Zdaniem prezydenta ważne jest, żeby mieszkańcy byli aktywni i uczestniczyli w idei Euro 2012. Stąd pomysł wspólnego odgwizdania 1001 dni do mistrzostw. Zabawa na Starym Rynku rozpocznie się w sobotę o godzinie 16. Na kibiców czekać tam będą sportowe animacje. Z kolei o godzinie 18, przy akompaniamencie gwizdków i instrumentów bębniarzy z Republiki Czadu ze Zbigniewem Łowżyłem na czele, zegar zacznie wielkie odliczanie.
Z kolei dzień wcześniej ruszy akcja "Krewni Euro".

Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!