Poznań: Urząd zaprasza studentów na staż Poznań: Urząd zaprasza studentów na staż

Poznań: Urząd zaprasza studentów na staż (© Waldemar Wylegalski)

Można zgłaszać się na staż studencki w Urzędzie Miasta Poznania. Trwa nabór na zimową edycję.

Staż może odbyć łącznie aż 95 osób - 90 w biurach i wydziałach, 4 w Poznańskim Centrum Świadczeń i 1 w spółce Targowiska.

Wybierając staż w określonym wydziale, należy sprawdzić, czy kierunek studiów, specjalizacja odpowiadają jego wymaganiom. I tak np. Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów zaprasza na praktykę studentów prawa. Z kolei w Wydziale Transportu i Zieleni staż mogą odbyć studenci, zgłębiający tajniki transportu, budownictwa, urbanistyki i architektury, kierunków ekonomicznych lub geoinformacji.

Staż mogą odbyć studenci trzeciego, czwartego lub piątego roku uczelni państwowych i prywatnych (studia dzienne, zaoczne, wieczorowe, eksternistyczne). Zgłoszenia przyjmowane są on-line (strona www.poznan.pl). Wnioski można składać do końca września. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne.

Najlepsze memy o Poznaniu. Zobaczcie jak internauci komentowali nasze miasto [MEMY]Osoby, które zostaną zakwalifikowane do programu, rozpoczną praktykę w listopadzie i będą pracować do końca lutego. Za wykonaną pracę (18 godzin tygodniowo) otrzymają wynagrodzenie. Na koniec studenci otrzymają zaświadczenie o odbytym stażu w urzędzie wraz z wykazem pełnionych obowiązków. Dodatkowe informacje, dotyczące zimowej edycji staży studenckich można uzyskać, telefonując pod nr: 61 878 55 10. Kontakt możliwy się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Staże w urzędzie to nie tylko możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, ale być może także pracy po studiach. Dotychczas z ponad 3,4 tys. stażystów 500 zostało na stałe zatrudnionych w magistracie.

Zobacz też: Praca? Lubię to - warsztaty w YouNick już w poniedziałekZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji
Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!