Tak według projektanta miałaby wyglądać hala sportowa w Stęszewie Tak według projektanta miałaby wyglądać hala sportowa w Stęszewie

Tak według projektanta miałaby wyglądać hala sportowa w Stęszewie (© Wizualizacja Urząd Miasta i Gminy w Stęszewie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Około 20 mln zł będzie kosztowała budowa hali widowiskowo-sportowej w Stęszewie. W obiekcie ma się znajdować boisko, kręgielnia oraz ściana wspinaczkowa.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Boisko sportowe w przyszłym obiekcie ma mieć powierzchnię 1500 mkw. Dzięki temu jednocześnie będą z niego mogły skorzystać nawet trzy grupy ćwiczących. Ponadto w hali ma być kręgielnia, ściana wspinaczkowa oraz kawiarnia.

Projektant przewidział także sześć szatni dla ćwiczących, pomieszczenia dla instruktorów i trenerów oraz osobny pokój dla sędziów. Jak w każdym tego typu obiekcie będą też toalety, natryski oraz magazyny na sprzęt sportowy. W hali znajdą się również trybuny na około 300 miejsc.

Zobacz także: Wmurowano kamień węgielny pod Centrum Kultury w Suchym Lesie [WIZUALIZACJE]

Do końca tego roku ma być przygotowany komplet dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy. Ta ma potrwać nie dłużej jak dwa lata, pod warunkiem pozyskania pieniędzy na ten cel.

- W tej chwili zastanawiamy się jeszcze nad lokalizacją hali. Jedna możliwość to sąsiedztwo stadionu. Druga to okolice szkoły - mówi Włodzimierz Pińczak, burmistrz miasta i gminy Stęszew.

W podpoznańskiej miejscowości zaczęły się konsultacje społeczne, których celem jest zapoznanie mieszkańców z planami hali, która ma zostać zbudowana. Każdy może wypowiedzieć się na temat projektu.

Więcej na ten temat w poniedziałkowym wydaniu Głosu Wielkopolskiego

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!