Elegancki stół włoski i skórzane krzesło Giorgetti z gabinetu najbogatszego Polaka trafiły w ręce szczęśliwego posiadacza, który wylicytował je podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Walka na finiszu była zacięta, ale też komplet wart jest znacznie wyższej kwoty. W sklepach internetowych można znaleźć meble pochodzące z tego samego zakładu w cenie od 11 do ponad 14 tysięcy złotych za jeden fotel, a niewielkie stoliki są w cenie od 6 do 9 tysięcy.

- Pomagamy Wielkiej Orkiestrze od lat - mówi Wojciech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji. - Na naszych aukcjach pojawiają się dzieła sztuki. W tym roku oprócz mebli także 7 obrazów z cyklu "Toskania", pędzla Ewy Trefon powstały podczas letniego Pleneru Malarskiego w Toskanii w ramach programu "Passion Inclusive" w konkursie "Co Cię powstrzymuje?".

Wszystko o poznańskim finale WOŚP

Wystawiając meble liczyliśmy na to, że będą się cieszyły dużym zainteresowaniem. Zdecydowaliśmy się je oddać na aukcję, bo dr Jan Kulczyk nie ma już akcji Kompanii Piwowarskiej, nie zasiada już w swoim gabinecie i stały po prostu niewykorzystane. Liczy się każdy grosz, który trafia do orkiestrowej kasy.

Jak twierdzą przedstawiciele Kompanii Piwowarskiej to meble z przeszłością i "duszą", które w latach 1996-2009 zdobiły gabinet dr Jana Kulczyka, ówczesnego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Kompanii. Komplet mebli to elegancki stół włoski wraz z skórzanym krzesłem Giorgetti.

To dzieła włoskiej sztuki wykonane ze szlachetnych gatunków drewna zaprojektowane przez jednego z najsłynniejszych architektów i designerów, Leona Kriera. Przy tym stole zasiadło wielu znamienitych gości i odbyło się wiele biznesowych spotkań.

Najważniejsze informacje znajdziesz na stronie Głosu Wielkopolski

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!