Krzysztof Gonciarz włączył się w kampanię #StopMowieNienawiści

Krzysztof Gonciarz włączył się w kampanię #StopMowieNienawiści (© TheBeeczka/YouTube)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

„Jest całkiem spoko, jak na Żyda”, „A ten pedał też tam będzie?”. Zdarza Ci się tak mówić o innych? Ruszyła kampania #StopMowieNienawiści, która ma uświadamiać, że takie słowa to mowa nienawiści, która obraża i może prowadzić do przemocy. W akcję włączył się w nią m.in. autor popularnego kanału na YouTube "Zapytaj Beczkę" - Krzysztof Gonciarz.

Formuła kanału "Zapytaj Beczkę" jest prosta - jej autor, Krzysztof Gonciarz, odpowiada w filmach na pytania pojawiające się w komentarzach pod poprzednimi filmikami. Tym razem popularny youtuber odniósł się do komentarzy szerzących mowę nienawiści.

"Gonciu, Gonciu, Ty pedale! Tu w Polsce nie chcemy Cię wcale. My o gejach wszystko wiemy. Gejów tutaj też nie chcemy" - tak zaczyna się nowy odcinek "Zapytaj Beczkę". Autor zwraca swoim odbiorcom uwagę, że wyzywanie kogoś od homoseksualistów nie ma sensu, bo tak naprawdę to słowo nie jest obelgą.

- Jak ja chodziłem do podstawówki w latach 90., mieliśmy lekcje o tolerancji. Pod względem społecznym Polska była wtedy w totalnej d*pie. Jak czytam was, młodych ludzi, to wydaje mi się, że cofnęliśmy się o 40 lat - odpowiada na jeden z homofobicznych komentarzy.Odnosi się także do agresywnych wypowiedzi o uchodźcach, których w ostatnich tygodniach pełno w internecie. - Możemy o tym rozmawiać na płaszczyźnie ekonomicznej, politycznej, o tym, co jest dobre dla Polski, ale teksty o obozach koncentracyjnych?! Gdzie wy żyjecie w ogóle? W jakiej kulturze wy się wychowaliście? - mówi do swoich odbiorców.

Zdjęcia nazistów z komentarzami hejterów - wstrząsająca strona w sieci [ZDJĘCIA]


Film powstał we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego, która jest organizatorem kampanii #StopMowieNienawiści. W sieci pojawił się już spot “Powiedz stop mowie nienawiści”. Jego główną bohaterką jest młoda dziewczyna, która widząc dwóch młodych chłopaków zbliżających się w stronę jej znajomych, rzuca – "Patrzcie na nich, cioty czy co...". Potem jest coraz gorzej - potok nienawistnych komentarzy wylewa się z ust. Po chwili nie ma już śladu po miłej, wesołej nastolatce, a znajomi pytają z niedowierzaniem: "Serio, tak chcesz wyglądać?". Od 18 września spot będzie emitowany w kinach w całej Polsce.


Więcej informacji na temat kampanii dostępnych jest na stronie stopmowienienawisci.pl.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!