Straż Pożarna Poznań: Pożar w fabryce Wrigley Poland przy ul. Obodrzyckiej w Poznaniu wybuchł w niedzielę, 23 marca. Ogień strawił element linii produkcyjnej - maszynę do pakowania gumy do żucia.

Straż Pożarna Poznań: Pożar w fabryce Wrigley


Pożar w fabryce Wrigley Poland wybuchł w niedzielę ok. godziny 3:00 nad ranem. Na miejscu interweniowała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 poznańskiej Straży Pożarnej.

- Dzięki szybkiej reakcji pracowników pożar udało się ugasić z pomocą gaśnic proszkowych. Zastano jedynie zadymienie, które obejmowało również sąsiednie segmenty hali produkcyjnej - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Strażacy sprawdzili pomieszczenie, w którym powstał pożar i te przyległe, a gdy stwierdzili, że nie ma juz zagrożenia, wrócili do jednostki.

- Jedna z maszyn formujących opakowania gum zajęła się ogniem. Płomienie zostały szybko zauważone i ugaszone przez naszych współpracowników. Nikt nie został ranny w wyniku wypadku. Straż pożarna wezwana przez nas wykonała inspekcję po pożarze i przekazała rekomendacje co do dalszego postępowania, które zostały przez nas wdrożone. Część fabryki, gdzie doszło do incydentu, została zamknięta w celu dokonania wewnętrznej kontroli i czyszczenia. Poza wydzielonym obszarem, fabryka działa jak zwykle – informuje Jarosław Kutelski, Dyrektor Działu ds. Korporacyjnych Polska, Węgry i Kraje Bałtyckie w Wrigley Poland.


Zobacz także: Pożary w Poznaniu i interwencje straży - informacje, zdjęcia


Skomentuj:

Straż Pożarna Poznań: Pożar w fabryce WrigleyZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!