Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Grupa Anonymous umieściła na swoim Twitterze wpis: "TANGO DOWN - sejm.gov.pl", co oznacza "wyeliminowanie wroga". Z przerwami działa strona premiera. Czy ZUS i ZAiKS będą następni?

Witryna internetowa sejm.gov.pl jest niedostępna - wśród internautów rozgorzała dyskusja na temat możliwego ataku hakerów.

Jeśli nie jest to tylko przypadkowa awaria czy czasowe wyłączenie serwera, może to być wyraz protestu przeciw podpisaniu ACTA. Jako jedni z pierwszych zauważyli niedostępną stronę internauci z serwisu Wykop.pl.

Jak podawał tvn24.pl, dyrektor biura prasowego Sejmu, Magdalena Krzymowska, nie potwierdza informacji o ataku hakerów na witrynę. Jak mówiła, problemy z otwarciem strony są wynikiem usterki technicznej, która ma zostać usunięta do godziny 21:00.

Tymczasem są też problemy z oficjaną stroną Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwa Kultury. Strony raz się pojawiają, a raz znikają

Polscy użytkownicy twittera nawołują hakerów do kolejnych ataków na rządowe strony. Wśród potencjalnych celów wymieniana jest także strona ZAIKS.

Tymczasem na stronie tvn24.pl czytamy:

"Nie dla ACTA w Polsce" na Facebooku, pojawił się apel: "Prosimy Was o zaprzestanie atakowania stron internetowych! Jeżeli chcemy coś zdziałać to powinniśmy zrobić to w sposób akceptowalny społecznie, aby nie traktowano nas jak anarchistów, którym zależy jedynie na chaosie. Nie dla ACTA w Polsce nie popiera atakowania stron internetowych. Tego typu metodami nic się nie zdziała. Jeżeli chcecie w jakiś sposób przyczynić się do walki z ACTA to informujcie swoich znajomych o akcji. W tym momencie szykowany jest plan zwrócenia na siebie uwagi mediów mainstreamowych metodami nie wywołujących tyle agresji. Już wkrótce więcej informacji".

Czytaj więcej w serwisie Wiadomości24.pl


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ayanami (gość)

Pacyfistyczne nastawienie funpagu nie zmieni nic a nic.Oni sobie będą protestować a sejm zrobi jak uważa bo trzeba sie podlizać UE.Jeśli ktoś ma coś zdziałać to tylko Anonimowi za pomocą takich ataków,które dadzą naszemu wspaniałemu rządowi do myslenia.KAŻDA INFORMACJA CHCE BYĆ WOLNA! A rząd zlekceważył opinie publiczną.