(© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Studenci UAM czekali, czekali i się doczekali. Nareszcie otrzymają stypendia. Rektor uczelni zaakceptował zasady wsparcia finansowego dla najlepszych uczniów.

W poniedziałek uczelniane komisje ekonomicznie rozpoczną rozpatrywanie wniosków. A ostateczną listę przyznanych stypendiów poznamy 23 stycznia. Na wypłatę stypendiów trzeba będzie poczekać do końca miesiąca.

Skąd to opóźnienie, skoro prof. Zbigniew Pilarczyk, prorektor ds. studenckich UAM, na początku listopada zapowiadał, że stypendia rektorskie studenci dostaną na Gwiazdkę?

- Okazało się, że mój entuzjazm był przedwczesny, bo przygotowany na początku listopada regulamin przyznawania stypendiów wymagał wprowadzenia zmian - przyznaje prof. Zbigniew Pilarczyk.

- To nie tylko wina uczelni, ale, niestety, i samych studentów, którzy nie zdali wszystkich przełożonych egzaminów i nie złożyli w terminie indeksów. A przez to obliczanie średniej na poszczególnych wydziałach się przeciągnęło - tłumaczy.

W skali całego uniwersytetu uprawnionych do otrzymania stypendium rektora jest prawie 4,8 tys. studentów.

Czytaj więcej na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

studentka (gość)

dokladnie, jak czlowiek nie potrafi zadbac o swoj interes, to jego problem.

Ale prawie im sie udalo z ta lista na 23-ego stycznia. Prawie.

vad344 (gość)

ci co nie oddali w terminie indeksów zawsze byli wykluczani z miejsca, jakoś dziwnie w tym roku UAM sie troszczy o spóźnialskich, a swoja drogą jak taka sumka leży na koncie to swoje zarobią