Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studia w Poznaniu: WSHiU kusi prezentami

Daniel Dusiło
Piotr Jasiczek
W Poznaniu najmocniej kampanię rekrutacyjną rozpoczęła Wyższa Szkoła Handlu i Usług (WSHiU). Uczelnia chce przyciągnąć maturzystów atrakcyjnymi nagrodami, które każdy z przyjętych na studia sam sobie może wybrać. Podkreśla też wszędzie, że to właśnie jej studenci - wg badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu - najrzadziej zasilają szeregi bezrobotnych.

Zmniejszająca się liczba kandydatów i podobne prognozy na kolejne lata zmusza kolejne uczelnie prywatne do zamykania swoich sal i rezygnacji z uprawnień. Wyższe szkoły niepubliczne coraz częściej stają się uczelniami drugiego wyboru.

Według raportu "Demograficzne tsunami" (źródło: www.instytutsokratesa.pl; Instytut Rozwoju Kapitału Intelektualnego im. Sokratesa) do roku 2020 liczba potencjalnych studentów zmniejszy się tak bardzo, że wszyscy będą mogli znaleźć miejsca na uczelniach państwowych.

- Mamy tego świadomość - odpowiada na to Piotr Dwornicki, kanclerz WSHiU. - Dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycje i mocny rozwój. Chcemy wyprzedzić konkurencję i już teraz na maksimum walczyć o każdy nowy indeks. I stąd też nazwa naszej kampanii: indeksomania.

Uczelnia zachęca przyszłych studentów nagrodami atrakcyjnymi, ale i praktycznymi. Przy składaniu podania o przyjęcie na studia, każdy może wybrać, co mu bardziej pasuje - czy weekend na Majorce lub w Barcelonie, czy nowoczesny smartfon, czy też może bilet do kina lub teatru na każdy "zjazd". Zaocznych studentów spoza Poznania przyciągnąć ma z kolei bardzo przydatna nagroda: wyżywienie lub zakwaterowanie na czas każdego zjazdu.

Jednak same prezenty, choćby nie wiadomo jak bardzo były chwytliwe, nie sprawią, że mury uczelni wypełnią się po brzegi. Stąd też Akademia Kupiecka (jak nazywana jest WSHiU) bardzo mocno zaznacza, że nie tylko dobrze uczy (2. miejsce wśród wielkopolskich uczelni niepublicznych), ale i inwestuje w dobrych wykładowców, park technologiczny i samą naukę.

- Mogę już oficjalnie przekazać, że od października, za zgodą PAKA i Ministerstwa Nauki uruchamiamy popularną "magisterkę" na kierunku bezpieczeństwo narodowe - dodaje kanclerz Dwornicki. - A dzięki ustaleniom tzw. procesu bolońskiego, studia drugiego stopnia można będzie u nas podjąć niezależnie od tego, na jakim kierunku uzyskało się licencjat.

Niż demograficzny wymusza na uczelniach nieszablonowe działania i promocje. Pierwsza w tej dyscyplinie jest na półmetku Wyższa Szkoła Handlu i Usług. Jak będzie na finiszu, we wrześniu? Czas pokaże. Ale już teraz można być pewnym tego, że będzie to z korzyścią dla studentów.

Jak Wam się podoba pomysł uczelni? Czy taka zachęta do studiowania jest potrzebna? Piszcie w komentarzach!


ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:
Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Codziennie rano najświeższe informacje z Poznania i regionu na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto