Są niewielkie, ale wcale niepozbawione charakteru. O kim mowa? O Creatures - stworach domowych dla dorosłych autorstwa Dawida R. Kwiatkowskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Stwory Domowe to pierwsza autorska seria zabawek dla dorosłych zaprojektowana przez artystę w limitowanej ilości. W skład serii wchodzi kilka plastikowych postaci. Każdy z nich, posiada swój indywidualny charakter i wygląd oraz... imię. Na wystawie zorganizowanej w księgarni Bookarest można było m.in poznać kilka "stworów" takich jak Pingot, K.O. czy MaYa.

- Moja przygoda z zabawkami, czyli z designer toys'em rozpoczęła się mniej więcej dwa lata temu - mówi Dawid R. Kwiatkowski, autor wystawy. - Sam charakter poszczególnych figurek i pomysły na nie pojawiały się oczywiście dużo wcześniej. Z czasem z pomysłów tych zrodziły się postacie, które zyskały formę trójwymiarową.

Dla przybyłych gości artysta przygotował jedną z figur - Mayę, w skali 10:1, na której w trakcie wernisażu wszyscy goście mogli pozostawić swój ślad markerem, farbą czy sprayem.

- Najpierw jest oczywiście szkic - tłumaczy Dawid R. Kwiatkowski. - Następnym etapem jest tak zwany szkic trójwymiarowy z plasteliny, gliny czy modeliny, żeby w końcu wykonać formę gipsową i matrycę z gumosilu. Mając tak przygotowaną matrycę, możemy zacząć odlewać stwory z tworzywa poliestrowego, czyli żywicy.


Mogłoby się wydawać, że etap ozdabiania postaci jest najprzyjemniejszym przy wykonywaniu figur, jednak jak mówi sam autor największą przyjemność sprawia mu wymyślanie kolejnych charakterów.

- Lubię efekt niespodzianki, dlatego często oddaję do ozdobienia moim przyjaciołom przygotowane figurki. Każdy może w ten sposób potraktować ten rodzaj czystego płótna na swój sposób. Prace powstałe dzięki moim przyjaciołom są ważnym
elementem wystawy - mówi artysta.

Wystawa Dawida R. Kwiatkowskiego potrwa do 30 czerwca.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!