(© Janusz Romaniszyn /Archiwum)

W Poznaniu za komunikację miejską można płacić w systemie CallPay przez telefon komórkowy. Wkrótce zwykłego biletu w kiosku nie będą musieli także kupować mieszkańcy Swarzędza.

Oprócz gminnych autobusów, za pośrednictwem telefonu będzie także można zapłacić za wstęp do miejskiej pływalni, a w przyszłości także za swarzędzką strefę parkowania. Według planów, system miałby zostać uruchomiony do końca marca.

Zobacz także: Swarzędz - Pojedzie więcej autobusów

- To system, który funkcjonuje w wielu miastach w Polsce, z pewnością przyjmie się i u nas - zapewnia Adam Zimniak, dyrektor wydziału teleinformatyki i zarządzania kryzysowego w Swarzędzu.

- Jest wygodny dla mieszkańców i stosunkowo niedrogi, bo w skali roku będzie kosztował gminę około 10 tysięcy złotych - dodaje Zimniak.

Nowinka ma zostać uruchomiona w dwóch wariantach. Pierwszy będzie polegał na tzw. przedpłacie. Pasażer będzie wybierał numer i automatycznie pieniądze za bilet będą przelewane z konta CallPay (wcześniej trzeba będzie przelać gotówkę).

Drugi wariant będzie polegał na zarejestrowaniu karty płatniczej (np. kredytowej) w systemie CallPay. Wtedy, po wykonaniu telefonu, pieniądze za przejazd będą ściągane z naszego osobistego konta.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!