Od jutra na ulicach Swarzędza pojawią się dodatkowe patrole policji i straży miejskiej. Stanie się tak, ponieważ z budżetu gminy przekazano na ten cel dodatkowe fundusze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Swarzędzcy policjanci otrzymali ponadto od gminy 10 tysięcy złotych na zakup paliwa do radiowozów - informuje Maciej Woliński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Strażników i policjantów spodziewać się należy w miejscach najbardziej zagrożonych przestępczością. Miejsca te zostały wytypowane na podstawie analizy zagrożenia przeprowadzonej przez władze Swarzędza i stróżów prawa. Mieszkańcy mogą jednak jeszcze zgłaszać swoje sugestie straży miejskiej, której siedziba mieści się przy ulicy Strzeleckiej 2 (tel. 061 651 21 13, 651 21 14). Zgłoszenia są przyjmowane od poniedziałku do piątku, w godz. 14-22 (tel. 607 365 266 i 605 428 796), natomiast w soboty, niedziele i święta zgłoszenia przyjmuje dyżurny policji pod nr tel. 061 817 23 07. Można je także wysłać na adres UMiG w Swarzędzu (ul. Rynek 1).

Niebawem rozpocznie się też długo oczekiwana modernizacja komisariatu policji przy ulicy Kwaśniewskiego. Podpisano umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Do końca tego roku odnowiony zostanie parter komisariatu, dzięki czemu poprawią się warunki pełnienia służby i obsługi mieszkańców. Zostanie tam także uruchomione Centrum Monitoringu Wizyjnego Gminy Swarzędz.

Modernizacja kosztować będzie w tym roku około 350 tysięcy złotych.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

cop (gość)

....jak się improwizuje na temat wiedzy o tym co sie pisze to należy choć TROCHĘ znać temat o którym sie pisze... albo po prostu zapytać kogoś mądrzejszego gdzie właściwie mieści się ten Komisariat :))))