Najlepsze zespoły, doskonali tancerze i prawdziwa perełka: Compañía Antonio Gadesa, która w Poznaniu wykona "Carmen" i "Krwawe gody" - rozpoczyna się Poznańska Wiosna Baletowa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ten festiwal poświęcony sztuce tańca odbywa się w Poznaniu już po raz szósty. I chociaż podczas wszystkich jego dotychczasowych edycji poznaniacy obejrzeli wiele doskonałych spektakli, to jednak tegoroczna Wiosna zapowiada się wyjątkowo: zainaugurują ją dwa przedstawienia legendarnego zespołu hiszpańskiego Compañia Antonio Gades: Carmen i Krwawe gody, Suita flamenco. I oba warto zobaczyć, ponieważ jest to i teatr, i flamenco na najwyższym światowym poziomie.

A to nie jedyna atrakcja tego festiwalu. Reprezentantem współczesnego tańca będzie spektakl nowojorskiego zespołu Complexions Contemporary Ballet, który nigdy dotąd nie występował w Polsce. Polski Teatr Tańca przedstawi Chopin – Fresh Fruit - przedstawienie przygotowane z okazji Roku Chopinowskiego, a balet Teatru Wielkiego zaprezentuje swoje najnowsze dzieło - Stanisław i Anna Oświecimowie z muzyką Mieczysława Karłowicza.

Oczywiście będzie można podczas festiwalu zobaczyć też spektakle, które od dawna stanowią trzon repertuaru teatru: "Grek Zorba", "Jezioro Łabędzie" oraz stosunkowo nowy, ale cieszący się ogromnym zainteresowaniem publiczności spektakl "Coppelia".

Poznańska Wiosna Baletowa potrwa do końca maja, a zakończą ją CXLVI Poznańskie Warsztaty Operowe, które odbędą się 31 maja, a które będą poświęcone wielkim kreacjom baletowym Olgi Sawickiej.

Program festiwalu:

5 maja - Carmen

6 maja - Krwawe gody

7 maja - Jezioro Łabędzie

8 maja - Grek Zorba


10 maja - Coppelia

14 maja - Complexion Suite

17 maja - Jesień-Nuembir, Chopin – fresh fruit  - premiera!!!

22 maja - Stanisław i Anna Oświecimowie - premiera!!!

24 maja - Lwowski Zespół Tańca Junist

30 maja - Jezioro Łabędzie

31 maja - CXLVI Poznańskie Warsztaty OperoweWiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!