Marka E.Wedel zaprasza wszystkich mieszkańców Poznania i okolic do wspólnego świętowania najsłodszego dnia w roku – Międzynarodowego Dnia Czekolady, który odbędzie się 4 września.

Na wszystkich uczestników czeka masa niezwykle pysznych i czekoladowych atrakcji. Głównymi bohaterem wydarzenia będzie czekoladowa rzeźba poznańskich Koziołków, która o godzinie 20:00 zostanie podzielona tak aby każdy mógł jej spróbować. Warto przyjść i wgryźć się w dobrą zabawę!

Międzynarodowy Dzień Czekolady to impreza, którą Wedel obchodzi wspólnie z mieszkańcami miast już po raz trzeci. W tym roku akcja odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale także Krakowie i Poznaniu! Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 2012 roku, kiedy na rondzie De Gaulle’a pojawiła się czekoladowa palma przygotowana z 220 kilogramów wedlowskiej czekolady. Drugi raz Międzynarodowy Dzień Czekolady obchodzono z Wedlem w 2014 roku – wtedy w okolicach Placu Defilad stanął czekoladowy Pałac Kultury i Nauki, który w najwyższym punkcie miał 1,9 metra wysokości i ważył ponad 440 kg.

Tegorocznym bohaterem poznańskiego Dnia Czekolady została czekoladowa rzeźba… Koziołków! 4 września stanie ona w centrum Poznania, na placu Wolności. Już od godziny 11.00 będzie można zobaczyć to czekoladowe dzieło sztuki, przygotowane w Pracowni Rarytasów, pod czujnym okiem Maestro Czekolady E.Wedel Janusza Profusa. Czekoladowe Koziołki będą mierzyć 1,3 metra i ważyć ponad 600 kilogramów! To jednak nie koniec niespodzianek, ponieważ punktualnie o godzinie 20:00, miłośnicy czekolady będą mogli rzeźbę… ugryźć!

Co więcej, dla wszystkich uczestników wydarzenia, Wedel przygotował niezwykle słodki konkurs. Wystarczy tylko zrobić sobie radosne zdjęcie z rzeźbą lub w trakcie jej jedzenia, wrzucić na swoje konto na Instagramie i oznaczyć hashtagiem #gryzekoziolka. Autor najpyszniejszego zdjęcia w Krakowie otrzyma zapas radości od Wedla na cały rok, czyli 365 tabliczek czekolady! Oczywiście, podczas całego Dnia Czekolady nie zabraknie słodkości dla gości, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników czekolady do wspólnej zabawy!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozmaitości

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mena (gość)

Fajne pomysły jak co roku zresztą :) Jak macie dzieciaki to warto się z nimi wybrać, bo nie ma wielu okazji do tego, by zobaczyć jak tworzy się czekoladę. Gratulacje dla wedla za świetny marketing.

Pisi (gość)

A mnie się ta inicjatywa podoba i chyba po raz pierwszy w Poznaniu, bo z tego co kojarzę to zawsze tylko w Warszawie. Można dzieciakom pokazać jak się tworzy ich ulubiona czekolada. Ja się na pewno pojawię.

GosiaGosposia (gość)

Trzeba ugryźć koziołka, szybko pojechać do Krakowa (z czekoladą w ustach) i tam zrobić sobie zdjęcie.