Trudny to wybór! Sięgam więc po te żarty minionego roku, które dzięki Akademii Humoru i Wam, Drodzy Studenci, znalazły się w moim repertuarze i które najczęściej opowiadałam w różnych towarzystwach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trudny to wybór! Sięgam więc po te żarty minionego roku, które dzięki Akademii Humoru i Wam, Drodzy Studenci, znalazły się w moim repertuarze i które najczęściej opowiadałam w różnych towarzystwach. Opowiadałam często, bo naprawdę śmieszą, jeśli się je dobrze opowie. A to nie jest takie proste. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze dowcipy są bardzo trudne do opowiedzenia!W polskim domu

- Na łożu śmierci leży starzec. Wokół zgromadziła się cała rodzina. On otwiera oczy i mówi słabym głosem:

- Tobie żono chcę dać w spadku sto tysięcy złotych, tobie córko osiemdziesiąt tysięcy, tobie synu tyleż samo, tobie kochany wnuku pięćdziesiąt tysięcy…

Wszyscy z żalem, miłością, ale i zdziwieniem spojrzeli na dziadka, a gdy w pewnym momencie odwrócili od niego wzrok i zajęli się sobą, dziadek przymknął oczy i wyszeptał:

- Tylko skąd ja wezmę tyle pieniędzy?

Jakub Grzybowski z KatowicPowrót młodego emigranta

Po dwóch latach dorabiania się w Londynie syn przyjeżdża z pierwszą wizytą do rodzinnej wsi. Staje w progu gospodarstwa i spotyka wychodzącego z obory ojca.

- Idź na pole, gnój rozrzuć! - mówi ojciec.

- What? - pyta syn.

- A łot krowy i łot konia! - odpowiada ojciec.

Tadeusz Maciarz z GliwicKrótka opowieść o miłości

Stary nagi facet stoi przed lustrem. Patrzy na swoją wymiętą, pomarszczoną i nieogoloną twarz, sflaczały brzuch, krzywe nogi, marne przyrodzenie… Potem kieruje wzrok w bok lustra i widzi odbicie leżącej w łóżku pięknej, zgrabnej, nagiej dziewczyny. Facet jeszcze raz spogląda na swoje odbicie i pyta retorycznie:

- Jak można do tego stopnia kochać pieniądze?

Bohdan Pawik z PorajaWszystko Kona!

Pewien Żyd, zwiedziwszy Śląsk, zwraca się do swego przewodnika:

- Ten Żyd, Kon, to musi być bardzo bogaty.

- Nie rozumiem!

- Przecież ja co chwilę słyszałem, że tu na Śląsku wszystko Kona! Kona górnictwo! Kona hutnictwo!

Tadeusz Maciarz z Gliwic

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!