Ku chwale Ojczyzny 32 adeptów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych zostało mianowanych w piątek na I stopień podoficerski. Młodzi kaprale oprócz szkolenia wojskowego uczęszczali także na zajęcia muzyczne. Teraz będą służyć w orkiestrach wojskowych.

ZEBRAliśmy wszystkie informacje o jednostkach wojskowych w Poznaniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po zakończeniu półrocznego szkolenia, starsi szeregowi z jednostki wojskowej w Zegrzu otrzymali I stopień podoficerski. W szeregu mianowanych znalazło się pięć kobiet, które od teraz z dumą noszą pagony na ramionach.

- Zdecydowanie łatwiej się gra niż strzela - mówi kpr. Justyna Kijewska. - Szkolenie było ciężkie, ale dla takich chwil jak dziś, warto było je przejść.

Świeżo upieczona pani kapral gra na flecie poprzecznym. Teraz będzie służyła w Orkiestrze Marynarki Wojennej w Świnoujściu.Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!