Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu zatrudnia nauczycieli w mundurach. Nie są to typowi pedagodzy, jakich znamy z cywila, ale dowódcy i instruktorzy. Uczą oni słuchaczy żołnierskiego rzemiosła.

- Nadrzędną rolę w procesie kształcenia spełniają dowódcy kursów, dowódcy grup, kierownicy zespołów szkolenia oraz instruktorzy. Śmiało można powiedzieć o nich, że to nauczyciele w mundurach - informuje chor. Marcin Szubert, rzecznik prasowy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Zobacz też: Szkoło Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu: żołnierze zatrzymali przestępców

Za proces szkolenia odpowiada komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu st. chor. sztab. Marek Kajko. Szefem sekcji sekcji szkolenia jest st. chor. Jacek Kaźmierczak. Zajęcia z taktyki i rodzaju wojsk odbywają się pod dowództwem chor. Mariusza Palaka, a ze szkolenia ogniowego pod nadzorem mł. chor. Bartosza Golca, zaś uzbrojenia i sprzętu wojskowego pod kierunkiem mł. chor. Tomasza Dawidziuka. Za szkolenie z logistyki odpowiada mł. chor. Jarosław Szpurek, z łączności i informatyki – st. chor. Paweł Andrzejewski, z wychowania fizycznego i sportu – mł. chor. Adam Jarząbek. Humanistyka to domena st. chor. Artura Deneki.

Zobacz też: Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu: żołnierze szkolą młodzież [ZDJĘCIA]

Dowódcy kursów i podlegli im dowódcy grup, jako dowódcy pierwszego kontaktu są nauczycielami i wychowawcami.

W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych jest pięć pododdziałów:
1 kurs – dowodzony przez chor. Mariusza Skorynę;
2 kurs – chor. Mariusza Sokołowskiego;
3 kurs – chor. sztab. Tomasza Garnczarka;
4 kurs – st. chor. Roberta Świtały;
5 kurs – chor. Tomasza Zagórskiego.

Nauczycieli w mundurach, którzy na co dzień prowadzą zajęcia w salach wykładowych, na poligonach, placach ćwiczeń, strzelnicach itp. nie sposób wymieniać z imienia i nazwiska. Prowadzą zajęcia taktyczne, ogniowe, inżynieryjno-saperskie, chemiczne, topografię, musztrę, regulaminy, metodykę... Wszystkie najlepszego w Dniu Nauczyciela!

Zobacz też: Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu: Weterani się szkolą na Golęcinie [ZDJĘCIA]

Skomentuj:

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu: nauczyciele w mundurachZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!