Bliźniaczki Zuzia i Marysia Łupickie także w gimnazjum uczą się razem Bliźniaczki Zuzia i Marysia Łupickie także w gimnazjum uczą się razem

Bliźniaczki Zuzia i Marysia Łupickie także w gimnazjum uczą się razem (© Grzegorz Dembińśki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj sześcioletni Marek po raz pierwszy w życiu poszedł na lekcje. Jego starsze koleżanki, bliźniaczki Marysia i Zuzia wróciły w znane już sobie szkolne mury. Tym razem nie do szkoły podstawowej, ale do gimnazjum. Najmniej zmianę otoczenia odczuł licealista Paweł, który poszedł do „Marcinka”.

Bardziej przejęta pierwszym dniem nauki okazała się mama Marka, która szykując go do szkoły, zapakowała mu do tornistra wszystkie książki.
– Odprowadzając Marka do szkoły poczułam ciężar tornistra, który niosłam, postanowiłam wejść do pobliskiego sklepu i go zważyć. Okazało się, że zapakowałam mu ponad 7 kilogramów podręczników – uśmiecha się Magdalena Sikora. – Choć pierwszy dzień nauki był miły, to okazał się ciężki...

– W szkole było dobrze, ale jutro mam przynieść tylko trzy książeczki – mówi Marek Sikora, uczeń I klasy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 13. – A na języku angielskim dostaliśmy pamperka z napisem „welcome”.

Pierwsze zajęcia z trenerem piłkarskim z Lecha ma dopiero w piątek, a teraz cieszy się, że przy stoliku siedzi z Kubą lub Dawidem. – Byliśmy też na boisku i bawiliśmy się – dodaje Marek.
Za to starsi uczniowie pracowicie rozpoczęli naukę w nowej szkole.

– Mieliśmy test z angielskiego, który miał nas podzielić na grupy według stopnia znajomości języka – opowiada Zuzia Łupicka, która wraz z siostrą uczy się w pierwszej klasie Społecznego Gimnazjum nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

Dla maluchów czy też wielbładów,a
później stwierdzenie skoliozy czy
czegoś tam.Nawet dla uczni z gim.
czy też lic. to też noszenie całego majdanu jest nawet szkodliwe
.Jak sięgnę pamięcią to nasze "sumki" były ciut lżejsze od
obecnych nosideł.Nic tylko pogratulować takich zmian i duuużżo
zdrowia dla myślicieli.