Ryszard Pyssa cieszy się z tego, że będzie można postępy uczniów śledzić w internecie Ryszard Pyssa cieszy się z tego, że będzie można postępy uczniów śledzić w internecie

Ryszard Pyssa cieszy się z tego, że będzie można postępy uczniów śledzić w internecie (© Marek Zakrzewski )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tradycyjne dzienniki odchodzą w zapomnienie. Od 1 września poznański Zespół Szkół Komunikacji będzie prowadził tylko elektroniczny dziennik. Ma to nie tylko usprawnić pracę nauczycieli, ale dać dyrektorowi większą kontrolę nad ich „biurowymi” obowiązkami.

– Największy pożytek z takiego dziennika będą mieli uczniowie, a zwłaszcza ich rodzice. Zyskają oni całodobowy dostęp nie tylko do ocen, ale także do... nieobecności uczniów – mówi Ryszard Pyssa, dyrektor Zespołu Szkół Komunikacji.

To pierwsza szkoła ponadgimnazjalna, która wprowadza dziennik elektroniczny w pełnym zakresie, rezygnując w całości z jego papierowego poprzednika. By móc stosować taką innowację, trzeba uzyskać stosowne pozwolenie.

– Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania wyraził zgodę na to, by nasze liceum i technikum dokumentację ocen prowadziło tylko w formie elektronicznej – dodaje dyrektor.
Największą przewagą dziennika elektronicznego nad tradycyjnym jest możliwość znacznie lepszego bieżącego informowania rodziców o szkolnych postępach i zachowaniu ich dzieci. Bez dodatkowej pracy i zbędnego wysiłku ze strony wychowawcy mogą oni otrzymywać te informacje w dowolnym czasie i miejscu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub witryny internetowej.
– Uczniowie i rodzice otrzymają specjalne hasła dostępu na swoje konta i w każdej chwili będą mogli sprawdzić oceny, które codziennie będą wprowadzane do systemu – wyjaśnia dyrektor. – Każdy uczeń będzie widział tylko swoje konto z ocenami i frekwencją – dodaje.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!