Według nowych zasad w szkole dzieci sześcioletnie poznawać będą litery i cyfry Według nowych zasad w szkole dzieci sześcioletnie poznawać będą litery i cyfry

Według nowych zasad w szkole dzieci sześcioletnie poznawać będą litery i cyfry (© TOMASZ HOLOD / POLSKAPRESSE)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od początku września rodzice przenoszą dzieci sześcioletnie z przedszkoli do pierwszych klas w szkołach podstawowych. Proces ten bardzo przyspieszył po naszym czwartkowym artykule.

– Mimo że od stycznia dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych informowali rodziców o zmianach w podstawie programowej, to dopiero po pierwszych wrześniowych zebraniach w przedszkolach, dotarło do rodziców, że według nowej reformy sześciolatek naukę pisania i czytania rozpocznie jako uczeń szkoły podstawowej – wyjaśnia Andrzej Tomczak, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Dlatego urzędnicy i dyrektorzy placówek umożliwiają rodzicom przenosiny dzieci do końca września.
Są dwie możliwości. Po pierwsze, rodzice mogą indywidualnie przenieść dziecko z oddziału przedszkolnego do pierwszej klasy lub zrobić to grupowo.
– Istnieje możliwość przekształcenia całego oddziału przedszkolnego w klasę pierwszą, po tym jednak, jak wszyscy rodzice wyrażą taką wolę – dodaje Elżbieta Przybylak, inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Codziennie kilkoro sześciolatków z przedszkoli zostaje przepisanych do pierwszej klasy. Im szybciej rodzice się na to zdecydują, tym lepiej dla dziecka.
Przy przenosinach warto zwrócić uwagę na to, że dziecko musi zasymilować się z grupą, a także zapoznać się z materiałem z nowych, szkolnych podręczników.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!