Od 1 września w poznańskich szkołach podstawowych naukę rozpocznie ponad 300 sześciolatków, których rodzice zapisali do pierwszej klasy. Choć pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej o obniżeniu wieku szkolnego na ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od 1 września w poznańskich szkołach podstawowych naukę rozpocznie ponad 300 sześciolatków, których rodzice zapisali do pierwszej klasy.

Choć pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej o obniżeniu wieku szkolnego na początku nie spodobał się rodzicom, to teraz zmieniają oni zdanie. W samym Poznaniu przez wakacje setka dzieci sześcioletnich została przepisana z przedszkola do szkoły.

– Głównym powodem zmiany ich decyzji jest nowa podstawa programowa, z której jasno wynika, że w przedszkolu dzieci będą się tylko bawić – wyjaśnia Elżbieta Przybylak, inspektor z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. – Natomiast poznawanie liter, nauka czytania i pisania rozpoczyna się dopiero w pierwszej klasie.

Między innymi z tego powodu Magdalena Sikora postanowiła zapisać swojego sześcioletniego syna Marka do Szkoły Podstawowej numer 13.

– Od pewnego momentu zauważyłam, że Marek jest znudzony zabawami w przedszkolu, a sam często opowiadał, że mu się nie podobały zajęcia, bo ciągle było na nich to samo – mówi Magdalena Sikora. – Dlatego zdecydowałam się skierować Marka do pierwszej klasy.

Tak też zrobiło 27 rodziców, zapisując dzieci do Szkoły Podstawowej nr 56. Tym samym stworzyli jedyną w Poznaniu i w Wielkopolsce klasę pierwszą złożoną z samych sześciolatków.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!