Po raz 17. odbywać się będzie w Poznaniu Biennale Sztuki dla Dzieci. Zaplanowano ponad 200 różnych wydarzeń artystycznych nie tylko dla dzieci.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dzieci będą mogły wziąć czynny udział w wielu warsztatach m.in. Komiksowa Manufaktura, gdzie każdy z uczestników będzie wpuszczany do specjalniej przestrzeni. Tam w postaci komiksu na przygotowanych koszulkach, torbach czy przesieradłach przedstawią sytuacje z życia.

Obejrzeć będzie można również spektakle teatralne, przygotowane specjalnie dla dzieci przez artystów nie tylko z Polski. Włoski teatr TAM Teatromusica przedstawi spektakl Anima Blu. Jest to połączone ruchu scenicznego i gry aktorskiej z dziełami Marca Chagalla. Obie te dziedziny sztuki przeplatają się i przenikają do momentu, gdy nie można już odróżnić jednego od drugiego.

Z myślą o dzieciach zostanie sprowadzony interaktywny plac zabaw. Zostanie zbudowany z trzech instalacji, które pozwolą poznać różne zjawiska. Najmłodsi będą mogli pobawić się z perspektywą. Dotykanie kamieni, kory czy mchu pozwoli na wykreowanie własnego niepowtarzalnego świata. "Malowanie światłem" sprawi, że pierwsze spotkanie ze sztuką stanie sie wspaniałą zabawą i niezapomnianym przeżyciem.

- Każde wydarzenie artystyczne i warsztaty mają określony przedział wiekowy - mówi Jerzy Moszkowicz, dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. - Prawie wszystkie spektakle są bezpłatne. Nieliczne z nich kosztują symboliczne 7 złotych (bilety są do nabycia w kasie CK Zamek i Centrum Informacji Miejskiej).

Większość wydarzeń będzie miała miejsce na Cytadeli w pobliżu dzwonu pokoju lub niedaleko amfiteatru. Część wydarzeń odbędzie się również w CK Zamek, Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren, Galerii u Jezuitów, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Ogrodzie Botanicznym UAM, Starym Browarze, Teatrze Polskim, Teatrze Ósmego Dnia, Wadze Miejskiej i Piłkarskiej 13.

W dniach 1-2 maja odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana "Sztuka dla dziecka jako forma komunikacji społecznej".

- Konferencja będzie składała sie z dwóch części. Podczas pierwszej będziemy zastanawiać się nad tym, czym będziemy sie zajmować na biennale za dwa lata. Druga część bedzie poświęcona tegorocznej edycji i wydarzeniom w niej zawartych - wyjaśnia Hanna Gawrońska, koordynatorka biennale.

- Najważniejsze jest to, że zastanawiamy się nad przyszłością. Dzieci nie myślą o tym, co było, dlatego takie ważne jest to, by zająć się tym, co będzie - dodaje Jerzy Moszkowicz.

Szegółowy plan na stronie www.csdpoznan.pl/cms.php?i=479.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

bajarz (gość)

JEST TAKIE POSTANOWIENIE, KTÓRE MOŻE ZMIENIĆ ŚWIAT!. Jest takie postanowienie, które kosztuje niewiele, a może tak wiele. Jakie? Codzienne czytanie bajek dzieciom. To najlepsza terapia, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przyłączcie do akcji czytania bajek dzieciom, jakiej poświęcona jest witryna www.nasze-bajki.pl. Przekaż tą wiadomość osobom wychowującym i opiekującym się małymi dziećmi. Dzieci na pewno będą wdzięczne, a w przyszłości odpłacą się tworząc nam lepszy świat.
Przeczytać dziecku jedną bajkę dziennie - to tak niewiele, a jednak tak wiele!