W Andrzejki zaskocz swoich przyjaciół i pokaż im, że potrafisz wróżyć z ręki. Oto podstawowe wskazówki, aby wiedzieć, jak przepowiedzieć przyszłość z dłoni.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Najprawdopodobniej pochodzi ze starożytnych Indii. Asyryjczycy połączyli ją z astrologią i tak powstała nauka chiromancji. Oczywiście dzisiejsza nauka jest odmiennego zdania o wróżeniu z ręki, jednak chiromancji to zupełnie nie przeszkadza. A jak wróżyć?

Pierwsza zasada jest taka, że poszczególne linie, wzgórza, znaki i figury, ich kształt i wyrazistość należy rozpatrywać jako układ całościowy, gdyż tworzą one całość obrazu. Oto najczęściej spotykane typy:

Okrąg - rzadki znak. Osoba, na której dłoni się znajduje, przynajmniej część swojego życia spędzi na kręceniu się w kółko.
Kwadrat - symbol ochrony. Bez względu na to, gdzie się pojawi, właściciel może czuć się spokojnie. Będzie jak kot, spadający zawsze na cztery łapy.
Krzyż - ostrzeżenie. Oznacza potężną, zewnętrzną siłę.
Gwiazda - znak doskonałości i sukcesu.
Kratka - świadczy o ekstremizmie.
Trójkąt - oznaka praktycznego, rozumnego talentu.
Punkt - przeszkody na ścieżce rozwoju.

Po drugie, każda dłoń powinna być rozpatrywana oddzielnie. Do wróżenia używamy tej ręki, którą piszemy. Osoby praworęczne wróżą z ręki prawej, osoby leworęczne - z lewej. Nazywamy ją ręką główną. Opisuje postawę działania człowieka, jego własną wolę działania, charakter i zdolności. Druga dłoń opisuje to, co ukryte, to, co się wydarza w życiu człowieka, a na co on sam nie ma wpływu.


Najpierw oglądamy linie główne:

1. Linia życia - opisuje siłę, a nie długość życia. Powiązana jest z ilością energii, jaką masz do dyspozycji, poczuciem witalności, pędu, motywacji i fizycznej siły. Biegną od niej często odgałęzienia nazywane liniami ambicji, wysiłku, sukcesu, podróży, Marsa, zmartwienia, wpływu.

2. Linia głowy - pokazuje jak energia życiowa jest przekładana na myśli, postawy i pozyskiwanie informacji. Opisuje możliwości intelektualne.

3. Linia serca - związana jest głównie z romantyczną lub poetycka ideą serca, choć można z niej odczytać także fizyczny stan organu. Opisuje uczucia, jakimi darzymy ludzi wokół nas. Ludzie i rzeczy, które kochamy, będą widoczne na linii serca, podobnie jak ludzie, którzy kochają nas.

4. Pierścień Wenus - jeśli łączy góry Merkurego i Jowisza to jego właściciel jest osobą mądrą i inteligentną, jednak ze zwojej inteligencji nie korzysta najlepiej. Jeśli jest silnie zaznaczona i długa - cechuje ludzi o bardzo silnym, czasami wręcz niepohamowanym temperamencie, potrafiących pracować dzień i noc w celu osiągnięcia sukcesu.

5. Pierścień Saturna - jeśli go masz, popracuj nad sobą! Posiadanie go jest oznaką smutnego usposobienia...

6. Linia Słońca - pokazuje sukces i spełnienie ambicji, twórcze wykorzystanie talentów do dobrych celów. Mówi również o bogactwie, choć jej brak nie musi oznaczać biedy.

7. Linia intuicji - nazywana też linią kariery. Występuje głównie na dłoniach ludzi, którzy sami się troszczą o swoją przyszłość, wykorzystują wrodzone talenty i rozpoznają własne ograniczenia. Świadczy o samokontroli, dyscyplinie, determinacji, zmyśle praktycznym, sile woli i poczuciu celu.

Warto też przyjrzeć się wzgórzom:
A. Wzgórek Wenus (pod kciukiem) mówi o harmonii, poczuciu piękna, muzyki i wzajemnego przyciągania.

B. Wzgórek Księżyca (pod pierwszym wzgórkiem Marsa) symbolizuje nieświadomą, senną, prywatną, emocjonalną i ochronną stronę naszej natury.

C. Wzgórek Marsa (pod wzgórkiem Merkurego) pokazuje jaki masz temperament, jakim zdecydowaniem wykazujesz się w działaniu i jak bardzo zależy ci na zwycięstwie. Pokazuje też, jak reagujesz na wyzwania stawiane ci przez życie.

D. Wzgórek Merkurego (pod palcem Merkurego) mówi o twojej zdolności komunikowania się, wyrażania sobie, jasnego myślenia, analizowania, racjonalizowania i ogólnie, używania intelektu.

E. Wzgórek Słońca (pod palcem Apolla) symbolizuje cechy solarne, czyli witalność, talent, bogactwo i osobisty czar.

F. Wzgórek Saturna (pod palcem Saturna) jest raczej niewielkim spadkiem niż wzgórkiem i określa twoją siłę, samodyscyplinę, perspektywy kariery, realizm i poczucie odpowiedzialności.

G. Wzgórek Jowisza (pod palcem Jowisza) odpowiada za optymizm, wiarę, entuzjazm, afirmację i szczęście.

To oczywiście tylko zabawa, ale do zabawy też potrzebna jest pewna wprawa i doświadczenie.  Zanim więc zasiądziemy na Andrzejkach w roli wróżki, lepiej wcześniej potrenować przynajmniej na kilku dłoniach.

Czytaj także:

Andrzejki 2012 w Poznaniu. Program imprez

Zobacz, co będzie się działo w Andrzejki w poznańskich klubach.Andrzejkowe wróżby

Mało kto wyobraża sobie Andrzejki bez wróżb. Jeśli macie dość tradycyjnego lania wosku, przeczytajcie o mniej typowych wróżbach, jakie znają nasi Użytkownicy!


Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

misiaaaaa (gość)

ciekawe. Interesujące, chociaż nie ma to jak zwykłe wróżenie przez telefon, ja lubię tutaj dzwonic ezowymiar.pl/nasi-eksperci/wrozka-frida/

Ja ^_^ (gość)

!. Niesamowite!!! Dzięki tamu na imprze w budzie nie będę się nudzić, a moja paczka będzie miała ubaw... Tylko niech dają dwa zyla, bo inaczej wara! Kapiszi?!
Trzym się ludzie.
Ja