Brak części chodnika to jedna z niedogodności przy Szyperskiej Brak części chodnika to jedna z niedogodności przy Szyperskiej

Brak części chodnika to jedna z niedogodności przy Szyperskiej (© S. Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zadeptane trawniki, brak podjazdów do klatek schodowych, chodnika umożliwiającego dojście do jednej z nich, mało atrakcyjny i zniszczony plac zabaw - tak o swoim osiedlu Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Szyperskiej mówią jego mieszkańcy. Prezes PTBS Arkadiusz Stasica zapewnia, że wiele z tych spraw da się załatwić nawet jeszcze w tym roku.

Dla tych, którzy mieszkają w bloku numer 10, a mają małe dzieci, najważniejszy i najbardziej uciążliwy jest brak podjazdów dla wózków do klatek schodowych. Interweniowali w tej sprawie zaraz po przeprowadzce, monitowali.

- W innym bloku zainstalowano tymczasową konstrukcję z dwóch desek i problem został rozwiązany. U nas długo tłumaczono się tym, że tak zrobić nie można, bo spad byłby za stromy. Ale to nieprawda. Poza tym zawsze lepiej pchać wózek, niż go brać pod pachę i wnosić po schodach - mówi Malwina Nowacka, matka kilkuletniego chłopca.

Na osiedlu brakuje ławek, by można było posiedzieć, porozmawiać, zadeptane są narożniki trawników. - Zwróciliśmy się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie wszelkich problemów, uwag, bo chcemy je rozpatrzyć i rozwiązać - zapewnia prezes Stasica. - Nie wszystko od razu, ale część na pewno. Przykrycie piaskownicy, ogrodzenie placu, ustawienie wyciszającej pergoli. Myślę, że to bylibyśmy w stanie zrobić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Prezes zna też sprawę braku podjazdów - będą budowane w 2010 roku. Planowane są też nasadzenia zieleni. Obiecał także przyjrzeć się problemowi z chodnikiem, a właściwie z jego brakiem. Najważniejszym tematem jest jednak przeciekający strop hali garażowej. Pracownicy Hydrobudowy 9 próbują naprawić usterki. Jeśli jednak te nadal będą występować - trzeba będzie przeprowadzić kompleksowy remont.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!